Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Piknik w ROD „Powstańców” - 07.09.2017

W dniu 2 września 2017 roku o godz. 16:00 w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym " Powstańców"  w Płocku przy ul. Szpitalnej 7 odbył się piknik z okazji 120 lat ogrodnictwa działkowego w Polsce . 

Uroczystego otwarcia dokonał Prezes Zarządu ROD " Powstańców" w Płocku Dariusz Antonowicz i przedstawił krótką historię ogrodnictwa działkowego w Polsce .W roku 1897 powstał ROD " Kąpiele Słoneczne w Grudziądzu po czym ogrody działkowe zaczęły powstawać w zorganizowany sposób. Podkreślił, że najstarszym ogrodem, który istnieje już 194 lata  jest ROD " Powstańców Wielkopolskich w Koźminie Wielkopolskim, który powstał na ziemiach polskich pod Zaborem Pruskim.

Ogrody działkowe budowane były przez kilka pokoleń to tradycja i historia , to dziedzictwo naszych ojców, dziadów i pradziadów. Jesteśmy dumni, że  możemy wspólnie i razem kontynuować dzieło naszych przodków dla następnych pokoleń.

Zasłużonym działkowcom zostały wręczone Dyplomy. W Pikniku uczestniczyło 250 działkowców. Nie zabrakło muzyki i wspólnej zabawy tanecznej oraz pieczenia kiełbasek przy ognisku. Zabawa trwała do późna .

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.