Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Dzień Działkowca z podwójnym jubileuszem - 05.09.2017

Podziękowania, loteria, poczęstunek, ale przede wszystkim integracja - tak w skrócie można opisać, jak 80-lecie istnienia ogrodów świętowali działkowcy Rodzinnych Ogrodów Działkowych im. Waltera.

Po części oficjalnej każdy działkowiec otrzymał dyplom jubileuszowy oraz roślinkę. Przyjaciele ogrodów dostali natomiast kosze wypełnione tym, co ogrody mają do zaoferowania.

Oprócz poczęstunku była również loteria. – Mamy loterię zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych – mówi Agnieszka Pniewska, prezes ROD im. Waltera. – Dla dorosłych mamy dodatkową atrakcję, bo z losów tych będzie jeszcze jedno losowanie, w którym nagrodą główną są nożyce akumulatorowe - dodaje.

Nie zabrakło też stanowiska z miodami czy wykonanymi przez działkowiczki rękodziełami. Jak co roku, imprezie towarzyszyły policja oraz straż pożarna, a o oprawę muzyczną zadbali Kuba, Nikodem i ich wiolonczele.

- Związek obchodzi 120-lecie, a w tym swoje 80 lat obchodzi ROD Walter w Inowrocławiu - mówi nam Barbara Kokot – prezes okręgowego zarządu Polskiego Związku Działkowców w Bydgoszczy. - Uroczystość jest wspaniała i chyba tak bogatego programu, jeśli chodzi o Inowrocław, jeszcze nie było. Widać po samych działkowcach, że są zaskoczeni, ale i zachwyceni, bo widzą, że jednak można. Pani prezes ze swoją ekipą wspaniałą – bo trzeba podkreślić, że to jest dzieło wielu osób – odkrywa coraz to nowsze talenty. Jestem zachwycona tymi warsztatami rękodzieła i sama się zastanawiam, czy nie dołączyć do pań – dodaje.

Jubileusz to również okazja do składania życzeń. - Życzę sobie, żeby nie tylko te nasze ogrody, ale wszystkie w Inowrocławiu coraz bardziej rozkwitały. Żeby było coraz więcej ludzi chętnych z nami współpracować i działać. Wtedy będziemy mogli wprowadzać coraz to nowsze inicjatywy – mówi Agnieszka Pniewska.

 źródło: ino.online

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio