Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Dzień Działkowca w ROD „Kamionka” w Suchedniowie - 04.09.2017

W sobotnie popołudnie w dniu 26 sierpnia br. zarząd ROD „Kamionka” w Suchedniowie zorganizował ogrodowy dzień działkowca. Każda tego typu uroczystość to doskonała okazja do zacieśnienia więzi między użytkownikami działek, wymiany poglądów i wrażeń z mijającego już powoli tegorocznego sezonu.

Dzień działkowca to także okazja do uhonorowania najbardziej zasłużonych na rzecz Ogrodu działkowców. Decyzją zarządu ROD ale i samych działkowców, grono czterech osób otrzymało pamiątkowe puchary, które wręczane w obecności działkowej społeczności, zawsze są pełnym wzruszeń momentem, a zarazem dumą dla osób nimi obdarowanych.

Z grona wyróżnionych, szczególne podziękowania skierowane zostały do Pani Teresy Kuszewskiej, która przez wiele już lat służy pomocą kolejnym zarządom Ogrodu, zarówno w zakresie bieżącej działalności, jak i wszelkich inicjatyw zmierzających do obrony PZD i dalszego zachowania ogrodnictwa działkowego.

Liczący zaledwie 48 działek Ogród jest idealnym przykładem dobrze działającej, „rodzinnej” wspólnoty – połączenia działkowców użytkujących działki od chwili powstania Ogrodu ze sporą już grupą tych, którzy działkową pasję rozpoczęli zaledwie rok temu w wyniku zagospodarowania wolnego dotąd terenu.

Jest to także potwierdzeniem, iż nawet w mniejszych liczbowo miastach, idea ogrodnictwa działkowego nie słabnie –wręcz przeciwnie – przybywa osób chcących spędzać czas na świeżym powietrzu i jednocześnie móc pozyskiwać zdrowe, ekologicznie produkty.

 

 

 

Jan Stańczyk

Dyrektor biura Okręgu Świętokrzyskiego PZD

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.