Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Dzień Działkowca w ROD „Belferek” w Pile - 04.09.2017

W dniu 26 sierpnia 2017 r. w Rodzinnym Ogrodzie Działowym „Belferek” w Pile w rodzinnej atmosferze obchodziło Dzień Działkowca 96 działkowców i sympatyków ogrodów działkowych.
Uroczystość rozpoczęto od wciągnięcia flagi PZD na maszt i odegranie hymnu Polskiego Związku Działkowców.
Następnie Prezes ROD Jan Ficerman powitał przybyłych działkowców oraz zaproszonych gości – przedstawiciela OZ PZD - Jadwigę Gańko – główną księgową OZ oraz Starostę Pilskiego – Eligiusza Komarowskiego, który objął imprezę Patronatem Honorowym.


Prezes ROD w swoim wystąpieniu odniósł się do jubileuszu 120 – lecia ogrodów działkowych w Polsce. Dokonał oceny działalności Zarządu ROD w 2017 roku. Pożegnał również wszystkich działkowców, którzy odeszli w 2017 roku na wieczny spoczynek.
Stwierdził, że pomimo trudnego roku w ogrodzie z powodu ciągłych opadów atmosferycznych i nawałnic – nadal większość działek jest podtopionych – działkowcy brali udział w konkursie pn. „Wzorowa Działka Roku 2017” organizowanym przez Prezydium OZ PZD w Pile.
Z okazji 39 rocznicy istnienia ROD – Prezes uhonorował medalem pamiątkowym z tej okazji Starostę Pilskiego – Eligiusza Komarowskiego oraz wyróżniających się działkowców biorących udział w konkursach: Wandę i Wojciecha Dreger, Elżbietę i Zbigniewa Graś, Franciszkę i Ryszarda Sprenger, Janinę i Sławomira Siekluckich, Mirosławę i Janusza Ławickich.
Wyróżniono również młodych działkowców za zmodernizowanie działek: Krzysztofa Burdziak, Piotra Jankowskiego oraz Wojciecha i Pawła Olechnowicz.
Medale wręczono również Seniorom ROD: Teresie Witek, Grażynie Koniecznej oraz Krystynie i Markowi Plucińskim.
Starosta Pilski w swoim wystąpieniu pogratulował Prezesowi organizacji imprezy, dobrze zagospodarowanego ogrodu i działek. Zapewnił działkowców, że będzie nadal wspierał rodzinne ogrody działkowe powiatu pilskiego.
Jadwiga Gańko przekazała Zarządowi i działkowcom życzenia od Prezesa OZ PZD w Pile.
Działkowcy przy grochówce i potrawach z grilla bawili się do późnych godzin wieczornych.

Aldona Banach – Góral
OZ PZD w Pile

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.