Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

35-lecie ROD Kaprys w Płocku - 01.09.2017

W sobotę, 19 sierpnia br., Rodzinny Ogród Działkowy „Kaprys” w Płocku obchodził zacny Jubileusz 35-lecia swego istnienia. Pomimo niesprzyjającej aury Zarząd ROD wraz z licznie zgromadzonymi działkowcami postanowili trwać na posterunku i świętować swój jubileusz.

Uroczystość otworzyła Prezes zarządu Janina Rogowska, która powitała samych działkowców, a także zaproszonych gości w osobach członków Delegatury Rejonowej w Płocku OZM PZD. Przypomniała również historię powstania ogrodu, wspomniała od czego zaczęto tworzyć cały ogród, jak on kiedyś wyglądał, wyliczyła ważne inwestycje i wydarzenia z życia ogrodu.

Kolejno głos zabrał Przewodniczący Delegatury Rejonowej w Płocku Marcin Werner, który w swoim słowie podkreślił jak ważna jest jedność i zrozumienie. Podkreślił, że „tę jedność czuje się w tym ogrodzie dlatego, że tworzycie go razem. Cieszę się, że właśnie u Was nikt nie zamyka się na swoich działkach. Nie jesteście dla siebie anonimowi. Wszyscy się znacie i wszyscy czujecie się odpowiedzialni za piękno tego ogrodu. Oby tak dalej. Gratuluję !!! Jestem bardzo dumny, że jubileusz ROD Kaprys w Płocku wtapia się również w inny jubileusz ogólnopolski. To 120-lecie ruchu ogrodnictwa działkowego w Polsce. Wymowna chwila i czas. Zatem dzisiaj mamy dwa powody do świętowania i z tego skorzystajmy. 

W dalszej części Przewodniczący przekazał słowa pozdrowienia oraz odczytał specjalne życzenia przesłane przez Prezesa Polskiego Związku Działkowców p. Eugeniusza Kondrackiego, a także wręczył okolicznościowy puchar z okazji 35-lecie ROD Kaprys w Płocku.

Okolicznościowe dyplomy oraz puchar przesłało również Prezydium Okręgowego Zarządu Mazowieckiego PZD w Warszawie, które również zostały uroczyście wręczone Pani Prezes. Następnie wręczono odznaczenia związkowe dla zasłużonych działkowców oraz nagrody dla wyróżniających się osób.

Na zakończenie części oficjalnej wszyscy zgromadzeni odśpiewali uroczyste „sto lat”, zaś Pani Prezes zaprezentowała ogromny, jubileuszowy tort, co dało początek świętowania, integracji, wzajemnych uśmiechów, radości i zadowolenia. Rozpoczęto zabawę, która trwała do późnych godzin wieczornych. Świętowanie udane.

MW

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.