Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Działkowe świętowanie w ROD Mieszka I w Szczecinie - 01.09.2017

Odświętny nastrój panował w ROD im. „Mieszka I” w dniu 19 sierpnia br. gdzie obchodzono uroczyście ogrodowe dni działkowca.

Było powitanie działkowców, Prezesa OZ, seniorów a szczególnie ciepło powitano narybek działkowy – rozbawioną i rozradowaną dziatwę.

Były zasłużone odznaczenia, podziękowania, dyplomy za plony i za działki oraz nagrody dla uczestników konkursów ogrodowych. Jednym słowem w tym ogrodzie ceni się pracę i działkowców.

Honorowy prezes ROD Pan Józef Kościołek w sposób wierszowany przedstawił historię ogrodu, co przyjęte zostało rzęsistymi brawami.

Na szczególną uwagę zasługuje ceremoniał „pasowana na działkowca” wybranych maluchów, którzy z należną powagą i wdzięcznością przyjmowali to wyróżnienie i okolicznościowe plakietki.

 

Pani Prezes wraz z całym zarządem zadbała o uciechy cielesne i dobry poczęstunek a dla dzieci rozmaitość słodyczy. Cały czas wszystko było w ruchu, grill, zabawy, wspomnienia i wymian doświadczeń.

 

 

 

 

 

Uroczysta oprawa dni działkowca podkreślała w szczególności jubileusz 120 -  lecia ogrodnictwa działkowego na ziemiach polskich. Pogoda dopisała, humory też a więc imprezę należy uznać za udaną.

 

W ogrodzie wyczuwa się rodzinna atmosferę, schludność, szacunek i kulturę. A przecież po to są ogrody działkowe by ludzie czyli się szczęśliwą rodziną.

 

Prezes OZ w Szczecinie

mgr Tadeusz Jarzębak

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.