Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Z życia ROD

Jubileusz i dzień działkowca w ROD „Tajemniczy ogród” we Włocławku - 01.09.2017

W dniu 19. sierpnia 2017 r. w ROD " Tajemniczy Ogród " we Włocławku z okazji obchodów jubileuszu 120-lecia powstania ruchu ogrodnictwa działkowego w Polsce, zarząd ogrodu zorganizował uroczystość połączoną z corocznym świętem Dnia Działkowca. 

Licznie przybyłych działkowców wraz z rodzinami i przyjaciółmi powitał w imieniu Zarządu ROD Prezes Dariusz Gadziemski, który nakreślił rys historyczny idei ogrodnictwa działkowego w Polsce. Ponadto, w swoim wystąpieniu dokonał wstępnej oceny podsumowania mijającego sezonu działkowego, kładąc szczególny nacisk na zakończone inwestycje w ogrodzie. O rozmiarze wykonanych prac działkowcy mogli się sami przekonać, oglądając nowy budynek świetlicy. Prezes zarządu zwrócił uwagę na to, że bardzo dużo udało się zrobić dzięki pomocy finansowej ze strony Okręgowego Zarządu Toruńsko-Włocławskiego PZD, który przyznając dotację przyczynił się do tego sukcesu. Po tych słowach wstępu gromkimi brawami powitany został członek Okręgowego Zarządu Toruńsko - Włocławskiego PZD - Pan Stefan Bronowski.
Zarząd ROD okolicznościowymi dyplomami wyróżnił użytkowników dwóch działek, w charakterze zagospodarowania i estetyki, tj. : Małgorzatę i Lecha Jaworskich  oraz  Małgorzatę i Arkadiusza Moszczyńskich. Było też sporo podziękowań dla działkowców, którzy bezinteresownie niosą pomoc w pracy i życiu ogrodu.


Atrakcją święta działkowca było "światełko do nieba" czyli pokaz laserów, poprzez który uczczono pamięć o prekursorach naszego ruchu działkowego w Polsce. Korzystając z pięknej pogody i dobrego nastroju nie obyło się bez wspólnego śpiewania piosenek biesiadnych. Były tańce, zabawa, liczne konkursy w tym i dla dzieci. W gorących rytmach muzyki na żywo bawiliśmy się do późnych godzin nocnych.


Prezes ROD " Tajemniczy Ogród " Dariusz Gadziemski

Powrót

Copyright © 2020 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio