Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Reakcja na Apel działkowców - 31.08.2017

Na apel o zagrożeniach ze strony nieodpowiedzialnych osób, byłych członków naszej organizacji, próbujących siać ferment i podważać walory ustawy o ROD – zareagowało kierownictwo PIS, przekazując posłowi rozpoznanie tematu.

Z przedstawicielami sygnatariuszy apelu spotkał się  22 sierpnia br. poseł Pan Artur Szałabawka.

Działkowcy mieli możliwość w sposób bezpośredni zrelacjonować problem, jego podłoże i skalę tej niepotrzebnej nikomu „wojenki” podgrzewanej przez tzw. wolnych działkowców, nie mających ani legitymacji ani podstaw do tworzenia nieprzychylnego klimatu wobec ustawy i PZD.

Poseł zgodził się ze stanowiskiem przedstawicieli działkowców, że ktoś musi rządzić a niezadowolony znajdzie się zawsze i wszędzie ale najważniejszą sprawą jest przestrzeganie prawa i porządku oraz , że każde dzielnie się prowadzi donikąd.

 

W swobodnej dyskusji poruszone zostały także inne tematy jak np. wcześniejsze ataki niektórych mediów a także obecna i przyszła rola społeczna ogrodów działkowych. Omówiono również potrzebę doinwestowania ogrodów do wypełniania roli i programów zakładanych przez Krajową Radę PZD oraz utrudnienia korzystania przez stowarzyszenia z pomocy unijnej poszczególnych programów regionalnych.

W tym względzie poseł złożył obietnicę iż przyjrzy się bliżej problemowi oraz poprosił o przedłożenie mu bardziej szczegółowych wystąpień.

Szczera dyskusja i spotkanie było pożyteczne dla obydwu stron a posłowi pozwoli na poszerzenie wiedzy o problemach ogrodów działkowych. Przy okazji obchodów 120 - lecia ogrodnictwa działkowego na ziemiach polskich zaproszono wstępnie posła na okręgowe uroczystości do Świnoujścia w dni 9 września br.

Prezes OZ w Szczecinie

mgr Tadeusz Jarzębak

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.