Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Banery i hasła Krajowych Dni Działkowca 2017 - 31.08.2017

Oficjalne święto PZD - Krajowe Dni Działkowca odbyły się w tym roku już po raz 59., choć historia działkowych dożynek jest niemal równie stara jak ogrody działkowe. Jednak w początkowym okresie święto to było organizowane lokalnie lub regionalnie dla kilku ogrodów w mieście. Dzięki PZD działkowcy z całego kraju mogą cieszyć się ze wspólnego świętowania w ramach uroczystości krajowych, które co roku organizuje Krajowa Rada PZD przy współpracy z okręgiem PZD, który w danym roku jest gospodarzem imprezy. Dzięki banerom i hasłom, jakie towarzyszyły tegorocznej imprezie, działkowcy mogli przypomnieć sobie, jak ważna jest wspólna historia i tradycja oraz cieszyć się z istnienia PZD, które z sukcesem kontynuuje działkowe tradycje już od ponad 36 lat.

Działkowców, którzy w sobotni poranek 26 sierpnia br. pojawili się w Parku Amendy w bytomskich Łagiewnikach już od wejścia witał rozwieszony pomiędzy drzewami dużych rozmiarów baner, którego trudno było nie zauważyć. 

Rozwieszone w mieście i na płotach dwóch pobliskich ogrodów, które otaczają Park Amendy ROD „Zygmunt” i ROD „Jaśmin” flagi oraz banery, informowały przybywających, że oto znajdują się we właściwym miejscu. Dzięki tak cennym wskazówką, nikt nie miał problemów z dotarciem do miejsca wspólnego spotkania.

Jeszcze więcej banerów ozdobiło wnętrze ogromnego namiotu, w którym zgromadziło się ponad 900 działkowców z całej Polski i w którym to odbywały się główne punkty uroczystości. Część z nich nawiązywała do obchodzonego w tym roku przez ruch działkowy jubileuszu 120-lecia ogrodnictwa działkowego w Polsce. Inne nawiązywały nie tylko do długoletniej historii, ale także do istnienia PZD, które od ponad 36 lat kontynuuje idee ogrodnictwa działkowego w Polsce, a także dba o dalszy rozwój ogrodów i ich modernizację. Przypominamy wszystkie banery i hasła, które towarzyszyły tegorocznym krajowym dożynkom:

AH

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio