Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Kosze dożynkowe na Krajowych Dniach Działkowca Bytom 2017 - 31.08.2017

Na tegorocznych obchodach Krajowych Dni Działkowca, które odbyły się w dniu 26 sierpnia w Bytomiu, jak co roku, odbyła się wystawa działkowych plonów pod postacią pięknie przygotowanych i ozdobionych koszy dożynkowych. Działkowcy niemal ze wszystkich okręgów przygotowali w sumie 47 koszy dożynkowych, które można było podziwiać po prawej stronie sceny głównej.

 

Wystawa ta cieszyła się ogromną popularnością. Wielu uczestników działkowych dożynek robiło sobie pamiątkowe zdjęcia z Prezesem PZD i koszami dożynkowymi.

 

Uczestnicy Krajowych Dnia Działkowca w Bytomiu pokazali, że nie tylko potrafią uprawiać działkę i korzystać z jej uroków, ale wykazali także, że potrafią wykorzystać zebrane plony i mają uzdolnienia artystyczne. Wszystkie kosze były niezwykle staranie przygotowane i pokazały ogromne bogactwo działkowych plonów. Były kosze typowo warzywne, kwiatowe, a także łączone, w przygotowaniu których użyto owoce, warzywa, kwiaty i zboża, a nawet zioła.

 

W niektórych można było nawet znaleźć ukryte pośród zmyślnych stylizacji działkowe zaprawy i nalewki. Z pewnością ich autorzy włożyli duży wkład pracy w ich przygotowanie. Część koszy dożynkowych została przekazana jako podziękowanie i wyrazy sympatii od środowiska działkowego znamienitym gościom, którzy znaleźli czas, by świętować wspólnie z działkowcami ich święto w Bytomiu.

 

Wszyscy autorzy koszy zostali wyróżnieni i otrzymali w podziękowaniu od Krajowej Rady PZD za przygotowanie koszy dożynkowych specjalne dyplomy oraz bony upominkowe, które można będzie zrealizować na zakupy w sklepie internetowym wydawnictwa „działkowiec”.

 

Kosze dożynkowe przygotowali: OZ PZD w Bydgoszczy, ROD "Przyjaźń" w Częstochowie, ROD "Tysiąclecia" w Częstochowie, Okręg PZD w Elblągu, ROD "Róża" w Słupcy, Okręg PZD w Legnicy, ROD "Stokrotka" w Legnicy, ROD im. Marii Konopnickiej w Łodzi, ROD "Kolejarz" w Kutnie, ROD "Konwalia" w Mokrej Prawej, ROD "Siedmiodomki" w Tomaszowie Mazowieckim, ROD "Brzezina" w Łodzi, Okręg Łódzki PZD w Łodzi, ROD "Nowalijka I" w Krakowie, ROD "Kościuszki" w Gorlicach, Okręg PZD w Pile, Grażyna Krok-Modrzejewska z ROD "Kolejarz" w Dębicy, Okręg Podlaski PZD, Okręg Pomorski w Gdańsku, ROD im. Władysława Sikorskiego w Kwidzynie, ROD im. Mjr. H. Sucharskiego w Wejherowie, ROD im. 2 Armii Wojska Polskiego w Poznaniu, Okręg PZD w Słupsku, Okręg Sudecki PZD w Szczawnie-Zdroju, ROD "Perła" w Kłodzku, ROD "Podzamcze" w Wałbrzychu, Okręg PZD w Szczecinie, Delegatura Rejonowa OZ Śląskiego PZD w Bielsku-Białej, Delegatura Rejonowa OZ Śląskiego PZD w Bytomiu, Delegatura Rejonowa OZ Śląskiego PZD  w Chorzowie, Delegatura Rejonowa OZ Śląskiego PZD  w Gliwicach, Delegatura Rejonowa OZ Śląskiego PZD  w Katowicach, Delegatura Rejonowa OZ Śląskiego PZD w  Rudzie Śląskiej, Delegatura Rejonowa OZ Śląskiego PZD  w Rybniku, Delegatura Rejonowa OZ Śląskiego PZD  w Sosnowcu, Delegatura Rejonowa OZ Śląskiego PZD  w Tarnowskich Górach, Delegatura Rejonowa OZ Śląskiego PZD  w Tychach, Delegatura Rejonowa OZ Śląskiego PZD w Zabrzu, Okręg Świętokrzyski PZD, Okręg Toruńsko-Włocławski PZD, ROD "Kąpiele Słoneczne" w Grudziądzu, Okręg PZD w Zielonej Górze, ROD im. Gen Sikorskiego w Kwidzynie, ROD „Rębiechowo” w Gdańsku, ROD „Zamkowa” w Będzinie i ROD „Forsycja” w Łodzi oraz p. Ewa Duda z ROD „Rębiechowo” w Gdańsku.

 

Galerię prezentującą bogactwo i różnorodność przygotowanych koszy dożynkowych można zobaczyć TUTAJ (link).AH

 

 

 

 

 

 

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio