Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Jubileusz 70-lecia ROD "Kolejarz" w Kutnie - 29.08.2017

19 sierpnia br. Rodzinny Ogród Działkowy ,,Kolejarz" w Kutnie uroczyście świętował Jubileusz 70-lecia powstania ogrodu, a także tradycyjny Dzień Działkowca. Uroczystość odbywała się na placu przed Domem Działkowca .Obchody zaczęły się od  mszy św., którą sprawował ks. Józef Pietrusik. Zebranych gości i działkowców przywitał Prezes ROD Dariusz Pasiński.

Po odtworzeniu hymnu Polskiego Związku Działkowców, Prezes ROD w swym  wystąpieniu omówił aktualne problemy ogrodu, jak również wspomniał o rocznicy 120-lecia powstania ogrodnictwa działkowego na ziemiach polskich. W uroczystości uczestniczyli: wiceprezes Okręgowego Zarządu Łódzkiego w Łodzi Wiesław Ryszelewski Prezydent Miasta Kutna Zbigniew Burzyński, Prezes ROD ,,Konwalia" w Mokrej Prawej Helena Wojna , członek Okręgowej Komisji Rewizyjnej Mirosława Cichowska.

W dalszej części uroczystości wiceprezes OZŁ w Łodzi Pan Wiesław Ryszelewski wręczył Puchar i Dyplom z gratulacjami od   Prezes OZŁ w Łodzi  Pani Izabeli Ożegalskiej oraz puchar od Prezesa PZD Pana  Eugeniusz Kondrackiego następnie uhonorował odznaczeniami Zasłużonego Działkowca. Działkowcy otrzymali pamiątkowe dyplomy uznania i podziękowania za pracę w ogrodzie oraz Listy Gratulacyjne. Głos zabrała Pani Helena Wojna wręczając zdjęcia pamiątkowe 120-lecia ogrodów działkowych w Polsce. Prezydent Miasta Kutna złożył gratulacje z okazji jubileuszu i wręczył prezent do domu działkowca Pan Ryszelewski wraz z Prezydentem Kutna odsłonili tablicę pamiątkową. Po oficjalnej części Prezes ROD Dariusz Pasiński zaprosił działkowców na wspólne biesiadowanie.

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.