Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

30 lecie ROD „Azalia” w Widziszewie - 29.08.2017

W dniu 12 sierpnia 2017 roku Zarząd Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Azalia” w Widziszewie zorganizował imprezę integrującą środowisko działkowców naszego ogrodu. Uroczystość zorganizowaną w formie wieczorku tanecznego rozpoczął Prezes, serdecznie witając uczestników uroczystości, która była głównym punktem obchodów jubileuszu 30 lecie ROD „Azalia” w Widziszewie.

Prezes przedstawił pokrótce historię powstania ogrodu w 1987 roku oraz jego rozwoju. To właśnie 30 lat temu staraniem kościańskich zakładów pracy, Urzędu Gminy w Kościanie oraz ZW PZD, założony został Pracowniczy Ogród Działkowy „Azalia” w Widziszewie. Podstawą jego założenia była ustawa o rod z 1981 roku, powołująca do życia jednorodną organizację polskich działkowców „Polski Związek Działkowców”. W roku ubiegłym cały Związek obchodził uroczyście obchody 35 lecia tej organizacji. Organizacji, dzięki której możemy dziś cieszyć się z możliwości posiadania i uprawiania skrawka ziemi, ukochanej przez wszystkich naszej Polskiej Ziemi. Obecnie nasz ogród przekracza powierzchnię  5 ha i podzielony jest 115 działek.

Obecny rok jest także rokiem szczególnym. Bowiem oprócz naszego małego jubileuszu cały związek obchodzi 120 lecie narodzin ruchu ogrodnictwa działkowego na ziemiach polskich, a którego obchody zainaugurowano na terenie ogrodu im. Powstańców Wielkopolskich w Koźminie Wielkopolskim, który jest najstarszym ogrodem działkowym nie tylko w Polsce ale i w Europie.

Kolejnym punktem obchodów naszego jubileuszu był konkurs na najładniej i zgodnie z regulaminem zagospodarowaną i użytkowaną działkę w ROD „Azalia” w Widziszewie. Specjalnie powołana Komisja Konkursowa dokonała oceny zgłoszonych do konkursu działek w dniu 29 lipca br. a zwycięzcami zostali użytkownicy działki numer 37, Państwo Aneta i Michał Jędrzejewscy.

Kończąc wystąpienie Prezes podziękował za prace w ogrodzie byłym i obecnym członkom organów oraz zwykłym działkowcom składając wszystkim najlepsze jubileuszowe życzenia oraz przekazał także życzenia od Prezesa Zarządu Okręgowego w Poznaniu dr inż. Zdzisława Śliwy, który życzył działkowcom z Widziszewa kolejnych lat pełnych sukcesów a na ręce Prezesa skierował okolicznościowy ryngraf.

Na sam koniec Prezes zaprosił wszystkich obecnych na zapowiadaną uroczystą i smaczną kolację a zaraz potem, także zgodnie z zapowiedzią na wieczorek taneczny, który jak planujemy potrwa prawie do białego rana.

 

Prezes ROD „Azalia”

w Widziszewie

Marek Kalemba

 

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.