Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Dzień działkowca w ROD „Gajówka” w Wodzisławiu Śląskim - 28.08.2017

W dniu 26.08.2017 w Rodzinnym ogrodzie działkowy „Gajówka” w Wodzisławiu Śląskim odbyły się uroczystości Dnia działkowca połączone z obchodami 120  lat istnienia ogrodów. Uroczystość swoją obecnością zaszczyciła Z-ca Prezydenta Miasta Barbara Chrobok oraz radni i samorządowcy.

Działkowcy pięknie przygotowali nie tylko cały ogród, ale także wystawę działkowych plonów i kwiatów. Ponadto na stoiskach można było zapoznać się z Wydawnictwami Związkowymi oraz wydawnictwa „działkowiec”, jak również prowadzona była sprzedaż miodu z pasieki działkowca oraz sprzedaż wyrobów z drewna działkowca-stolarza z naszego ogrodu.

Podczas imprezy odbyło się także wręczenie odznaczeń Związkowych. dyplomów, nagród w konkursie,, NAJŁADNIEJSZA DZIAŁKA 2017 W OGRODZIE''. Pani prezydent pogratulowała działkowcom oraz Zarządowi ROD  za ciężko i znaczącą pracę na rzecz społeczności miejskiej, a także pogratulowała działkowcom zadbanych działek i pięknego ogrodu, który miała okazje i możliwość zwiedzić.

Ogród odwiedziły tłumy działkowców, mieszkańców miasta naszej dzielnicy. Była wspólna grochówka i potańcówka, a wspólne biesiadowanie trwało do późnych godzin nocnych.

 

opr. Janusz Jelonek -Prezes Zarządu

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.