Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Działkowcy z ROD "Złote Piaski" w Siedlcach na wycieczce w Puławach i Końskowoli - 25.08.2017

21 sierpnia  Zarząd ROD „Złote Piaski” w Siedlcach zorganizował wycieczkę do Puław i Końskowoli. Udział wzięło 40 działkowców.

Zgodnie z programem zwiedzanie rozpoczęto od pałacu w Puławach gdzie mieści się  Instytut Uprawy, Nawożenia i Gleboznawstwa–Państwowy Instytut Badawczy oraz Muzeum Czartoryskich. Otoczenie pałacu stanowi park krajobrazowy z  wieloma okazami drzew egzotycznych, jak katalpa, tulipanowiec czy kasztan jadalny. Czasy Czartoryskich pamiętają stare dęby i niektóre lipy. W parku dominuje lipa, klon, grab, topola, dąb i kasztanowiec. Następnie uczestnicy udali się do pobliskiej Końskowoli do Gospodarstwa Szkółkarskiego Państwa Kurowskich. Senior rodu Lucjan Kurowski, założyciel gospodarstwa oprowadził po parku pokazowym, w którym rośnie ponad dwa tysiące okazów drzew i krzewów ozdobnych.

Następnie zwiedzający mogli obejrzeć produkcję sadzonek. Na kilkudziesięciohektarowej powierzchni   produkuje się 800 odmian krzewów i drzew ozdobnych. Działkowcy mogli zakupić w sklepie przyzakładowym sadzonki na swoje działki. Wycieczkę zakończono na wspólnym ognisku w Lubelskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Końskowoli.

 

     Kierownik Biura Zarządu

ROD "Złote Piaski" w Siedlcach

       Krzysztof CZYŻEWSKI

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.