Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Dzień Działkowca w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym „Na Skarpie” w Pile - 25.08.2017

W rodzinnej atmosferze działkowcy z rodzinami z Rodzinnego Ogrodu Działkowego im. Na Skarpie w Pile w dniu 19 sierpnia 2017 r. obchodzili Dzień Działkowca połączony z Jubileuszem 120 lecia ogrodów działkowych w Polsce. Licznie przybyłych działkowców oraz zaproszonych gości Marię Fojt Wiceprezes Okręgowego Zarządu PZD w Pile oraz Członka Zarządu Powiatu Pilskiego Przemysława Pochylskiego powitał Prezes ogrodu Krzysztof Rólkiewicz.
Honorowy Patronat nad imprezą objął Starosta Pilski Eligiusz Komarowski.

Prezes ROD w swoim wystąpieniu podziękował działkowcom za ich liczny udział w święcie działkowców, za ich dbałość o działki oraz za pracę przy modernizacji infrastruktury ogrodowej.

Maria Fojt odniosła się do Jubileuszu 120 lecia istnienia ogrodów działkowych na ziemiach polskich oraz do 36 letniej historii ogrodu, dokonań działaczy organów statutowych w budowie ogrodu. Stwierdziła, że tak liczy udział działkowców z rodzinami świadczy, że działkowcy cenią swoje działki swój ogród i idę ogrodnictwa działkowego. Podziękowała w imieniu Prezydium OZ PZD wszystkim działkowcom i organom statutowym za ich pracę oraz przekazała życzenia z okazji dnia Działkowca. Były odznaczenia Polskiego Związku Działkowców oraz nagrody od Zarządu ROD.


Prezydium Krajowej Rady Polskiego Związku Działkowców w Warszawie przyznało odznakę "Za Zasługi Dla PZD" - Bogdanowi Wesołek oraz Złotą odznakę "Zasłużony Działkowiec"- Marianowi Mazur i Aleksandrowi Kabuła.
Prezydium Okręgowego Zarządu PZD w Pile przyznało srebrną odznakę "Zasłużony Działkowiec" dla Krzysztofa Rólkiewicza oraz brązową odznakę "Zasłużony Działkowiec" - Marianowi Majka, Eugeniuszowi Kordylewicz, Stanisławowi Rembasz, Tadeuszowi Goszczyńskiemu i Andrzejowi Komendarczyk. Odznaczenia wręczyła Maria Fojt Wiceprezes Okręgowego Zarządu PZD w Pile.

Pan Przemysław Pochylski w imieniu Starosty Pilskiego Eligiusza Komarowskiego i własnym złożył życzenia wszystkim działkowcom i ich rodzinom z okazji Dnia Działkowca. Poinformował, że Starosta Pilski wspiera działania wszystkich rodzinnych ogrodów działkowych powiatu pilskiego. Pogratulował wszystkim odznaczonym odznakami związkowymi oraz wyróżnionych dyplomami za piękne działki.

Zarząd ROD wyróżnił dyplomami, pucharami i nagrodami rzeczowymi działkowców, którzy posiadają najładniejsze działki w szczególności młodych działkowców : Kazimierza Przybylskiego, Kazimierza Kaczmarek, Tomasza i Łukasza Abramczyk, Edwarda Hinz, Annę Jewsesicką, Janinę Wdówkę, Mariannę Domagalską oraz Gabrielę Piątek.

Prezes Zarządu ROD wyróżnił również upominkiem Wiktorię Abramczyk 13 letnią działkowczynię, która wspólnie z rodzicami uprawia działkę od maja tego roku. Jest bardzo pracowita i zaangażowana w zagospodarowanie rodzinnej działki. Prezes wręczając jej słodycze stwierdził, że za pięć lat będzie Prezesem ogrodu.

Działkowcy przy muzyce, kiełbasce z grilla oraz cieście upieczonym przez działkowców bawili się do późnych godzin wieczornych.

Krzysztof Rólkiewicz
Prezes ROD

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.