Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Dzień Działkowca w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym „Relaks” w Jastrowiu - 24.08.2017

W dniu 19 sierpnia 2017 roku świętowali podczas dożynek działkowych działkowcy z Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Relaks” w Jastrowiu. Uroczystość odbyła się na terenie ogólnym ogrodu. Była ona również poświęcona Jubileuszowi 120-lecia istnienia ogrodów działkowych na ziemiach polskich.

Prezes ROD Stanisław Stangreciak powitał przybyłych działkowców oraz Marię Fojt Wiceprezesa Okręgowego Zarządu PZD w Pile. Prezes ROD w swoim wystąpieniu podziękował członkom Zarządu i działkowcom za ich pracę w ogrodzie i na działkach.
Maria Fojt odniosła się do tradycji obchodów Dni Działkowca w ogrodach oraz do Jubileuszu 120-lecia ogrodów działkowych w Polsce. Przypomniała działaczy, którzy wnieśli ogromny wkład pracy w budowę ogrodu. Przekazała Zarządowi ROD i uczestnikom uroczystości życzenia od Prezydium OZ PZD w Pile z okazji Dnia Działkowca.

Następnie Prezes ROD przekazał prowadzenie imprezy panu Stanisławowi Gruszkiewicz, który przedstawił wyniki konkursu ogrodowego pn. „Wzorowa Działka". Zarząd ROD przyznał nagrody rzeczowe i dyplomy za zajęcie miejsc od I - VIII działkowcom: Magdalena Kołodziejska - Krężlak, Teresa Sieg, Bożena Domagalska, Anna Osipowicz, Bożena i Zdzisław Krugła, Jerzy Zietek, Tadeusz Pluta i Kowalik Bogdan. Poza tym Zarząd wyróżnił 4 działki poza konkursem. Wyróżnienia otrzymali: Gruszkiewicz Stanisław, Soja Wioletta, Melon Jacek oraz Głowacki Robert.

Zarząd ogrodu ogłosił również konkurs dla działkowców na koszt z owoców, warzyw i kwiatów z działek. Wystawę działkowych plonów oceniła komisja powołana z działkowców biorących udział w imprezie. Wszyscy otrzymali nagrody zakupione przez Zarząd ROD.

Zarząd ROD przygotował dla uczestników Dnia Działkowca poczęstunek. Pogoda dopisała więc wszyscy działkowcy przy muzyce bawili się do późnych godzin wieczornych.

Stanisław Stangreciak
Prezes ROD „Relaks” w Jastrowiu

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.