Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Święto 35-lecia ROD Relax 27 w Poznaniu - 23.08.2017

Rodzinny Ogród Działkowy Relax 27 w Poznaniu w dniu 20.08.2017r uroczyście świętował Jubileusz 35 lecia powstania ogrodu, a także tradycyjny Dzień Działkowca. Uroczystość odbywała się w nowo wybudowanej świetlicy, która sprawiła wiele radości i satysfakcji wszystkim działkowcom.

Obchody rozpoczęły się odśpiewaniem hymnu działkowców, rysem historii powstania ogrodu, którą w piękny sposób przedstawił skarbnik ogrodu Pan Eugeniusz Kowalski zaznaczając, że ROD Relax 27 w 2016 roku zdobył zaszczytne II miejsce, w ocenie Komisji Okręgowego Zarządu PZD Poznań, w Konkursie na Najlepszy Ogród w Okręgu Poznań dodając, że jedna z działek ogrodu uznana została za najładniejszą w okręgu poznańskim zdobywając maksymalną ilość punktów oceny.

Wśród gości zaproszonych byli Wiceprezes Okręgowego Zarządu PZD w Poznaniu Pan inż.Jerzy Kucznerowicz oraz Przewodnicząca Kolegium Prezesów Poznań - Nowe Miasta Pani Irena Rogowska.

Pan Prezes Jerzy Kucznerowicz w swoim wystąpieniu omówił aktualne problemy Związku, jak również obchodzoną tym roku   rocznicę 120 lecia powstania ogrodnictwa działkowego na ziemiach polskich.

W dalszej części uroczystości Pan Prezes J. Kucznerowicz wręczył Puchar i Dyplom z gratulacjami Prezesa Polskiego Związku Działkowców Pana Eugeniusz Kondrackiego, oraz ryngraf z życzeniami i słowami uznania Prezesa Okręgowego Zarządu Poznań Pana dr. Zdzisława Śliwy.

Głos zabrała również Przewodnicząca Kolegium Pani Irena Rogowska składając gratulację Zarządowi i serdeczne życzenia pomyślności oraz zdrowia wszystkim działkowcom ogrodu.

Wielu działkowców zostało wyróżnionych Odznakami Zasłużony Działkowiec. Wszyscy Działkowcy otrzymali pamiątkowe dyplomy uznania i podziękowania za pracę w ogrodzie przez 35 lat jego istnienia.

             Po oficjalnej części Prezes ROD Pan Zenon Brzozowski zaprosił działkowców na wspólne biesiadowanie przy wypiekach własnych żon działkowców oraz kiełbaskach i grochówce. Wszystko to okraszone zostało koncertem starych melodii.

 

 

                                                                                                W mieniu Zarządu

                                                                                      Prezes mgr Zenon Brzozowski

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.