Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Wystawa plonów Chodzieskich Rodzinnych Ogrodów Działkowych - 23.08.2017

20 sierpnia 2017 r. w parku im. Ks. Ostrowskiego w Chodzieży odbyła się wystawa plonów chodzieskich Rodzinnych Ogrodów Działkowych oraz produktów Koła Pszczelarzy w Chodzieży. Otwarcia dokonał Przewodniczący Kolegium Prezesów Henryk Koźlarek, który powitał gości Wiceprezes OZ PZD w Pile Marię Fojt, Wicestarostę Mirosława Juraszka oraz Burmistrza Jacka Gursza i podziękował za ich przybycie. 

Wiceprezes Maria Fojt w swoim wystąpieniu nawiązała do Jubileuszu 120-lecia ogrodnictwa działkowego i przedstawiła obecną sytuację ogrodów w Polsce, natomiast starosta i burmistrz zadeklarowali dalsze wsparcie dla chodzieskich ogrodów działkowych. Prezesi chodzieskich ogrodów i prezes Koła Pszczelarzy otrzymali z rąk starosty i burmistrza okolicznościowe puchary i dyplomy.

Swoje pawilony wystawiły ROD: „Kolejarz”, „Bratek”, „Ceramik”, „Jordana”, „Pod Gruszą”, im. Powstańców Wlkp., „Zielony Zakątek” i „550-lecia m. Chodzieży”.


Odwiedzający wystawę goście i mieszkańcy Chodzieży mogli podziwiać piękne kompozycje kwiatowe oraz owoców i warzyw. Mogli także zaopatrzyć się wyroby pszczelarskie. Tegoroczna wystawa była nieco skromniejsza niż w latach ubiegłych, ponieważ wiosenne przymrozki i późniejsze zbyt ulewne deszcze miały negatywny wpływ na wegetację roślin. Chodzieżanie mieli okazję spędzić miło czas w niedzielne przedpołudnie. Plony z wystawy przekazane zostały do okolicznych ośrodków pomocy społecznej.

Adam Daszkowski
Prezes ROD im. Powstańców Wlkp.

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.