Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

ROD "KŁOS" we Włocławku nawet pogoda sprzyja - 23.08.2017

19 sierpnia 2017r - dzień jak co dzień - pogoda z rana niepewna, ale wiadomo, ROD "KŁOS" we Włocławku pogoda sprzyja. Po południu wymarzona pogoda do organizacji kolejnej imprezy integracyjnej.

Dni Działkowca w tym ogrodzie upłynęły pod znakiem uczczenia jubileuszu 120 lecia powstania ruchu ogrodnictwa działkowego w Polsce. Dlatego też imprezę swoją obecnością zaszczycili przedstawiciele miasta - prezydent Marek Wojtkowski wraz z v-ce prezydent Barbarą Moraczewską. zaprzyjaźniony z ogrodem były przewodniczący Rady Miasta , aktualny szef struktur PiS Jarosław Chmielewski oraz przedstawiciel Okręgowego Zarządu Toruńsko-Włocławskiego PZD w Toruniu , członek prezydium Mirosław Piechocki.
 
 
W swoich wystąpieniach zarówno prezes zarządu ogrodu - Marianna Pilich jak i przedstawiciel Okręgowego Zarządu Toruńsko-Włocławskiego PZD - Mirosław Piechocki przedstawili licznie zgromadzonym krótki rys historyczny ogrodnictwa w Polsce, oraz  przebieg spotkania inaugurującego obchody jubileuszowe w Koźminie Wlkp. 
 
   
Mirosław Piechocki w swym wystąpieniu nawiązał do 35 lecia PZD  oraz do  przeciwności jakie nasz  związek napotyka w walce o ochronę naszych ogrodów, a także do zbliżającego się kolejnego zjazdu delegatów związku dotyczącego konieczności wprowadzenia zmian do statutu PZD.. Mówca przekazał w imieniu prezesa Piotra Gadzikowskiego oraz wszystkich członków władz okręgowych związku życzenia dalszej dbałości  o estetykę i właściwe zagospodarowanie własnych  działek i ogrodu, dalszego zaangażowania w walce o rozwój naszej organizacji na każdym organizacyjnym szczeblu.
 
 
Impreza zgromadziła liczną rzeszę działkowców, ich rodzin i znajomych. Postarano się o przygotowanie atrakcyjnego programu zarówno dla dorosłych jak i ich pociech. Były obficie zastawione stoły z tradycyjną grochówką i przysmakami z grilla, były słodkości było też tradycyjne piwo. Przygotowano liczne atrakcyjne konkursy  dla dzieci i  muzykę do tańca. Nie zapomniano o wyróżnieniu licznej grupy działkowców za estetykę i właściwą dbałość o działkę i jej otoczenie. Ogród może pochwalić się sporą ilością naprawdę pięknych,  zadbanych i pomysłowo urządzonych działek.
 
 
Program i atmosfera ogrodowych Dni Działkowca w ROD "Kłos" we Włocławku są godne naśladowania. Niewątpliwie olbrzymia w tym zasługa członków zarządu ROD na czele z panią Marianną Pilich oraz sporej grupy społeczników bezinteresownie wspierających działania zarządu  Gratulujemy!
 
 
Mirosław Piechocki

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.