Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Dzień Działkowca w ROD „Jastrobet” w Jastrowiu - 21.08.2017

W dniu 19 sierpnia 2017 roku w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym „Jastrobet” w Jastrowiu odbył się Dzień Działkowca połączony z obchodami  Jubileuszu 120-lecia powstania ogrodów w Polsce. Przybyłych działkowców z rodzinami  oraz Wiceprezes OZ PZD w Pile  Marię Fojt powitał Prezes ogrodu Włodzimierz Robaszewski.  W swoim wystąpieniu podziękował działkowcom i członkom organów statutowych ROD za ich pracę na rzecz ogrodu.  

Stwierdził, że ogrody działkowe to miejsce gdzie aktywnie wypoczywamy, uprawiamy warzywa, owoce i kwiaty. W roku jubileuszu życzyć winniśmy sobie aby ogrody działkowe istniały, rozwijały się i były coraz piękniejsze. Zarząd ROD z okazji Dnia Działkowca i Jubileuszu 120 lecia istnienia ogrodów przyznał działkowcom dyplomy i nagrody w postaci roślin ozdobnych, które ufundował Nadleśniczy Nadleśnictwa Jastrowie oraz Burmistrz Miasta Jastrowia. Otrzymali je:

- najstarsi użytkownicy działek: Krystyna Szymańska, Jan Wawrycz, Edmund Borowiak, Tadeusz Komorski, Marian Kutkowski oraz Janusz Wilczyński. ,

- za najbardziej ukwiecone działki: Barbara Legun oraz Anna Górecka,

- za prace społeczne na rzecz ogrodu: Wanda  Robaszewska,

Wyróżniono również młodych i aktywnych działkowców w ROD - Krystynę Judycką oraz Marzenę Pawlak.

Maria Fojt  złożyła z okazji Dnia Działkowca życzenia  uczestnikom uroczystości - Działkowcom z rodzinami, członkom organów statutowych ROD oraz Działaczom, którzy budowali ogród. Podziękowała Zarządowi ogrodu za przygotowanie uroczystości upamiętniającej jubileusz 120-lecia ogrodów działkowych  na ziemiach polskich.

Działkowcy przy muzyce, pieczonej kiełbasie i kaszance bawili się do późnych godzin wieczornych.

 

Włodzimierz Robaszewski

Prezes ROD

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.