Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Jubileusz 40-lecia ROD „Słonecznik” w Trzciance - 18.08.2017

W sobotę, 12 sierpnia br., członkowie Rodzinnych Ogrodów Działkowych „Słonecznik” obchodzili 40-lecie istnienia swojego ogrodu. Jubileusz to okazja do podsumowań, odznaczeń i gratulacji, tak też było na „Słoneczniku”.
Otwarcia uroczystości dokonał prezes ROD „Słonecznik” pan Zygmunt Czarny, który sprawuje to zaszczytne stanowisko od 1991 roku. Pan Czarny powitał licznie przybyłych działkowców z rodzinami i gości specjalnych wśród, których byli prezes Okręgowego Zarządu PZD w Pile Marian Praczyk, burmistrz Trzcianki Krzysztof Czarnecki wraz z zastępcą Grażyną Zozulą, starosta powiatu Tadeusz Teterus, oraz prezesi trzcianeckich ogrodów działkowych.


W swoim wystąpieniu, prezes Zygmunt Czarny przytoczył historię „Słonecznika” wymieniając osoby szczególnie zasłużone w powstanie i rozwój ogrodu. Nie zabrakło podziękowań dla pana Jana Ciechanowskiego byłego prezesa firmy „Lubmor” z inicjatywy, którego powstały ogrody i który przez długie lata wspierał ich rozwój. Zygmunt Czarny w ciepłych słowach wspomniał o pierwszych przewodniczących „Słonecznika” panu Antonim Żegalskim, Bronisławie Żebrowskim i Wincencie Tomys. Przypomniał osiągnięcia „Słonecznika” i jego działkowców. Szczególnie istotne było zajęcie I miejsca za rok 1984 w konkursie „Najpiękniejszy, pracowniczy ogród działkowy w kraju”, zajęcie I miejsca w Województwie Pilskim w 1994 roku, I miejsce w okręgu pilskim w 1999 roku, czy zostanie laureatem konkursu krajowego „ROD roku 2013”. Także działkowcy mogli poszczycić się osiągnięciami. Państwo Sasowie w 2015 roku zostali laureatami konkursu krajowego, a w 2016 roku państwo Majorowie na krajowych „Dniach działkowca” w Zabrzu otrzymali nagrodę w konkursie „Ładna działka”.


Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie medali i dyplomów. „Za zasługi dla Polskiego Związku Działkowców” Krajowa Rada PZD przyznała odznaczenia następującym osobom: Walentyna Łopato, Anna Duszyńska, Stanisław Sagan, Karol Dziaczyński, Zbigniew Jachtoma i Łukasz Salamandra. Złotą odznaką „Zasłużony Działkowiec” udekorowani zostali: Henryk Sas, Maria Krzyżaniak, Urszula Derdzińska, Zbigniew Nowicki, Lidia Baczyńska i Regina Koteras. 47 działkowców udekorowano srebrną i brązową odznaką „Zasłużony Działkowiec”. Z okazji 40-lecia Ogrodu „Słonecznik" Krajowa Rada PZD ufundowała puchar oraz dyplom z gratulacjami, Okręgowy Zarząd PZD w Pile ufundował okolicznościowy grawerton. Burmistrz Krzysztof Czarnecki złożył na ręce prezesa pamiątkowy grawerton wraz z listem gratulacyjnym i prezent w postaci podkaszarki, tak bardzo potrzebnej w ogrodach. Włodarz podkreślił wkład pracy wniesiony przez działkowców w rekultywację terenu ROD oraz rodzinną atmosferę ogrodu, która integruje mieszkańców Trzcianki.
Dla dzieci, młodzieży i dorosłych odbyły się konkursy sprawnościowe. Oczywiście nie obyło się bez poczęstunku oraz słodkości dla najmłodszych. Wspólne biesiadowanie połączone z tańcami trwało do późnych godzin nocnych.

 

Galeria zdjęć z Jubileuszu na stronie www.trzcianka.pl tutaj.

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio