Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Dzień Seniora w ROD „Piotruś” - 16.08.2017

W dniu 27 lipca 2017 roku w ogrodzie „Piotruś” w Styrzyńcu obchodzony był „Dzień Seniora”. Zebrało się blisko 20 najaktywniejszych działkowców-seniorów.

Zarząd ogrodu poczęstował zebranych różnymi rodzajami ciast, owocami, innymi słodyczami i tradycyjnie lampką wina. Były też soki, herbata i kawa. Wszystkich przyjaznych powitał Prezes Wiesław Tomczuk.

Rozmawiano o sprawach trudnych jak i przyjemnych dotyczących społeczności działkowców. Prezes poinformował o dokonaniach ogrodu w bieżącym roku, takich jak: modernizacja terenu przy domu działkowca i alejki Astrów, dokończenia modernizacji linii energetycznej, końcówce prac przy tworzeniu ścieżki zdrowia i edukacyjno-przyrodniczej, które są planowane do przekazania w użytkowanie 2 września 2017 r. podczas obchodów 35-lecia ogrodu.

Wspominano pierwsze kroki powstania „Piotrusia” z przed 35 laty: było zdecydowanie inaczej, lecz ludzie okazywali większą życzliwość. Mimo wysiłku, widoczne były zażyłości wielkiej wspólnoty rodzinnej.

Seniorzy opowiadali przy tym kawały, pełni humoru bawili się wspaniale.

Pani Zenia i Pan Henio wzbogacili stół seniorów swojską nalewką i działkowym ciastem – smakowało wszystkim wybornie. Opowiadaliśmy różne wesołe anegdoty, deklarując spotkanie za rok na „Dzień Seniora”.

Jak dobrze znaleźć się w gronie pozytywnych, życzliwych ludzi.

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio