Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Wystawa Plenerowa w ROD im. T. Kościuszki w Katowicach - 23.08.2017

Ślady wielokulturowości Górnego Śląska na przykładzie Ogrodów Szreberowskich i Jordanowskich w Katowicach – taki tytuł nosi wystawa, która wkrótce zostanie otwarta w stolicy województwa śląskiego. 

Na terenie założonego w 1909 roku ROD  im. T. Kościuszki w Katowicach zaplanowana jest w październiku  Wystawa Plenerowa – Ślady wielokulturowości Górnego Śląska na przykładzie Ogrodów Szreberowskich i Jordanowskich w Katowicach. Jest to wspólny projekt Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego i Okręgu Śląskiego Polskiego Związku Działkowców w Katowicach oraz Fundacji Dom Modernisty w Katowicach.

Trwają już prace nad przygotowaniem wystawy. Na terenie ogrodu powstanie szereg ekspozycji, w tym tablice i bramki ogrodowe nawiązujące estetycznie do tematu wystawy, które następnie będą służyć przy realizacji kolejnych ekspozycji, jako element charakterystyczny dla Rodzinnych Ogrodów Działkowych zakładanych na terenie Śląska.

Nieodłącznym elementem działek ogrodowych są urządzone z wielką dbałością zabytkowe altany ogrodowe, które  zostaną udostępnione zwiedzającym. Jak wiemy nie od dziś, praca działkowców włożona w ich utrzymanie i wygląd to dowód na to jak wielka to  i ważna tradycja, która jest pielęgnowana przez dziesiątki lat. Cieszymy się, że mieszkańcy Katowic będą mogli bliżej zobaczyć piękno ogrodów działkowych, a przy tym poznać kilka istotnych faktów i okoliczności z nimi związanych. O szczegółach wystawy będziemy informować wkrótce. 

Poniżej przedstawiamy kilka fotografii stanowiące zapowiedź ekspozycji zdjęć, która będzie miała miejsce w altanie  pana Ligenzy i na terenie jego ogródka działkowego. To opowieść o upływie czasu w życiu człowieka i przyrody zarejestrowana przez studentkę Realizacji Obrazu filmowego na Writv im. Krzysztofa Kieślowskiego, Uniwersytet Śląski -Karolinę Kłapkowska.

JN

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.