Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Obchody Dni Działkowca w ROD XX-lecia w Słupsku - 14.08.2017

W dniu 12 sierpnia 2017 r. na terenie ROD XX-lecia w Słupsku odbył się festyn rodzinny z okazji „Dnia Działkowca. Na terenie ogrodu działki uprawia 1430 rodzin, a ogród zajmuje pow. ok. 60 ha. 

W uroczystości udział wzięło blisko 100 działkowców oraz zaproszeni goście, w tym Prezes Okręgowego Zarządu PZD w Słupsku Wiesław Boratyński, Zarządu ROD i Komisji Rewizyjnej ROD.

 

Uroczystość otworzyła Elżbieta Plucińka, Prezes Zarządu ROD XX-lecia, która w swoim wystąpieniu poinformowała zebranych działkowców o tym, że w 2017 roku jest jubileusz 120-lecia ruchu ogrodnictwa działkowego na ziemiach polskich. Inauguracja obchodów odbyła się w dniu 1 lipca 2017 r.Koźminie Wielkopolskim na terenie jednego z najstarszych ogrodów w Europie. W swoim wystąpieniu podziękowała działkowcom za zaangażowanie na rzecz ROD, który istniej już ponad 50 lat i położony jest w granicach Słupska. Działki z roku na rok zmieniają swój charakter i służą do wypoczynku jak również produkcji zdrowej żywności wielopokoleniowym rodzinom. Pani Prezes zaprosiła  do zabawy dzieci działkowców, dla których przygotowano wiele niespodzianek, a później samych działkowców, którzy przy muzyce kapeli i ognisku bawili się do godzin wieczornych.

Longina Ciesielska

Instruktor ds. ogrodniczych 

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio