Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Okręgowe Dni Działkowca w Kwidzynie - 14.08.2017

12 sierpnia 2017 r. w Kwidzynie odbyły się Okręgowe Dni Działkowca. W mieście funkcjonuje ROD im. Sikorskiego, który zdobył I miejsce w konkursie okręgowym na "Rodzinny Ogród Działkowy roku 2017".

Swoją obecnością zaszczycili je między innymi: Kazimierz Smoliński – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa, Leszek Czarnobaj – Senator RP, Piotr Gadzikowski – Członek Prezydium KR PZD, Bogdan Dąbrowski – Zastępca Przewodniczącej Krajowej Komisji Rewizyjnej PZD, Wiesław Boratyński – Prezes Okręgowego Zarządu PZD w Słupsku, Jerzy Wenderlich – były Wicemarszałek Sejmu RP, Józef Sarnowski - Wiceprzewodniczący Sejmiku  Pomorskiego, Jerzy Śnieg – Przewodniczący Rady Powiatu Kwidzyna, Adam Burczyk – Wiceprezydent Miasta Tczewa, Janusz Stankowiak -  Prezydent Miasta Starogard Gdański, Piotr Halagiera – Zastępca Burmistrza Miasta Kwidzyna, Adam Kwiatkowski - Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku, Beata Pawłowska - Prodziekan Wydziału Nauk Ekonomiczno-Społecznych Wydziału Nauk o Zdrowiu Powiślańskiej Szkoły Wyższej w Kwidzynie.

Dni Działkowca były nie tylko okazją do poznania kwidzyńskich ogrodów działkowych, ich historii i wspólnej zabawy, ale także okazją do podsumowania ostatniego roku na ogrodach, wyróżnienia najlepszych w okręgowych konkursach oraz do docenienia działaczy i naszych przyjaciół. Ogrody z powiatu kwidzyńskiego wystawiły swoje stoiska, swoje stanowiska wystawili także pszczelarze oraz koło gospodyń ogrodu ROD im. Sikorskiego. Na scenie wystąpiły zespoły folklorystyczne.

O tym, że ogrody nie są tworem samym dla siebie wspominał w swoim wystąpieniu Prezes Okręgowego Zarządu Pomorskiego w Gdańsku pan Czesław Smoczyński - Dzisiaj dbamy o to, aby rozwijać współpracę z samorządami, bo bez nich nie zrobimy nic. Chcemy aby nasze ogrody służyły nie tylko działkowcom, ale i społeczności lokalnej. W tym zakresie popierają nas samorządowcy i mają do nas pozytywny stosunek. (...) Tak w mieście Kwidzyn jak i w powiecie kwidzyńskim samorządy są wyjątkowo życzliwe dla nas – powiedział.

Wartym podkreślenia jest fakt, że Okręgowe Dni Działkowca obyły się w Kwidzynie także ze względu na to, że ROD im. Sikorskiego w Kwidzynie zdobył I miejsce oraz tytuł: "Rodzinnego Ogrodu Działkowego roku 2017".

Jerzy Śnieg – Przewodniczący Rady Powiatu Kwidzyna oraz pana Piotr Halagier – Zastępca Burmistrza Miasta Kwidzyna zostali wyróżnieni odznaką "Za zasługi dla Polskiego Związku Działkowców". Przedstawiciel Krajowej Rady PZD pan Piotr Gadzikowski w imieniu prezesa PZD Eugeniusza Kondrackiego złożył wszystkim obecnym najserdeczniejsze życzenia pomyślności i sukcesów w dalszej pracy i działalności społecznej dla dobra ogrodów i Polskiego Związku Działkowców.

Okręgowe Dni Działkowca zakończyły się około godziny siedemnastej - podziękowaniami skierowanymi przez Prezesa Okręgowego Zarządu PZD w Gdańsku pana Czesława Smoczyńskiego. 

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio