Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Dzień Działkowca w ROD „Prefabet” w Kolbuszowej - 14.08.2017

W dniu 12 sierpnia 2017 r. w ROD „Prefabet” w Kolbuszowej świętowano Dzień Działkowca  i Jubileusz 120-lecia ogrodnictwa działkowego na ziemiach polskich.

W dożynkach ogrodowych udział wzięli: przedstawiciel Prezydium OZP PZD w Rzeszowie Pan Marek Bojda, Poseł PIS Pan Zbigniew Chmielowiec, Burmistrz Miasta Kolbuszowa Pan Jan Zuba, Radny Rady Miasta Kolbuszowa i Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Pan Józef Rybicki, zaprzyjaźnieni prezesi ROD z Dębicy oraz działkowcy wraz z rodzinami z ROD Prefabet i z sąsiednich ogrodów.

Przedstawiciel Prezydium OZP PZD w Rzeszowie Pan Marek Bojda odznaczył związkowymi odznaczeniami najbardziej zasłużonych działkowców i wręczył nagrodę w konkursie na „Najpiękniejszą działkę w ROD Prefabet”. W tym roku zwyciężyli  Państwo Lucyna i Władysław Puzio. Podczas swego przemówienia podziękował działkowcom za wytrwałą pracę na działkach i na rzecz ogrodu. Podkreślił również, że wszyscy działkowcy mają wkład w Jubileusz 120-lecia ogrodnictwa w Polsce.

Pan Poseł Zbigniew Chmielowiec zapewnił uczestników dożynek, że pomimo internetowych doniesień o kurczącej się powierzchni ogrodów działkowych, Kolbuszowscy działkowcy mogą spać spokojnie. W tym mieście dba się o swoich mieszkańców.

Burmistrz Miasta Kolbuszowa Pan Jan Zuba podkreślił, że zawsze będzie wspierał działkowców, czego dowodem jest chociażby dotacja na działalność edukacyjną dla najmłodszego pokolenia kolbuszowian.

Po części oficjalnej przyszedł czas na poczęstunek. Nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych, dla których przygotowano gry i zabawy ruchowe, zgadywanki, malowanie twarzy, wielkie bańki mydlane i oczywiście nagrody za udział w konkursach. Zadowolone dzieciaki pałaszowały słodycze, a rodzice bawili się przy muzyce.

 

Andrzej Chmielowski

Prezes ROD Prefabet w Kolbuszowej

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.