Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Szkolenie wyjazdowe Społecznej Służby Instruktorskiej - 11.08.2017

Po raz pierwszy organizatorem wyjazdowego szkolenia instruktorów SSI Okręgu Poznańskiego PZD był Krajowy Instruktor Ogrodnictwa  Mieczysław Marek. Pierwszym punktem wyjazdowego szkolenia była wizyta w przedsiębiorstwie ogrodniczym  Szkółki & Sady Sękowscy w Tarnowie koło Kostrzyna. Tam zapoznano się między innymi z procesem okulizacji drzew owocowych. Wielu instruktorów postanowiło wykorzystać to podczas szkoleń w ogrodach.

W pobliskich Biskupicach zobaczyliśmy park botaniczny "Siedem Drzew" - z dala od zgiełku, gdzie kończy się wieś i zaczyna słynna  z dzikiej przyrody Dolina Cybiny. Jest tam kilka ogrodów tematycznych, wiele zakamarków, zaułków, a za nimi zaskakujących zmian krajobrazu. Efekt potęguje mnogość gatunków i odmian roślin drzewiastych, krzewów, bylin i roślin cebulowych. Jest dużo oryginalnych elementów architektury ogrodowej: altany, trejaże, ławki oraz elementy wodne - kaskady, strumyki i fontanny, a nawet labirynt z żywopłotu. Oprowadzająca nas pani przewodniczka odpowiadała na liczne pytania instruktorów.

W Gnieźnie wspaniałym gospodarzem szkolenia był Wojciech Gola - prezes ROD im. Grodu Lecha. W ogrodowej świetlicy ciekawą wideo prezentację na temat niechemicznej ochrony roślin, wyciągów z roślin oraz owadów pożytecznych przedstawił w lekkim stylu kol. Mieczysław Marek. Wśród 40 instruktorów byli również instruktorzy, których Prezydium OZ PZD powołało na .instruktorów okręgowych. Legitymacje wręczył im wiceprezes Okręgowego Zarządu PZD Jerzy Kucznerowicz. W tym Ogrodzie zobaczyliśmy również  ścieżkę ekologiczną  „Choroby i szkodniki w ogrodzie”. Później był już relaks przy grillu. Panie rzucały torebką, panowie beretem... Wszyscy dziękowali organizatorom za wspaniałe szkolenie. Kiedy będzie następne? – pytali.                

AG

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio