Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

120–lecie Ogrodów Działkowych w Polsce połączone z Dniem Działkowca w ROD „Stokrotka” w Dynowie - 09.08.2017

Tegoroczny „Dynowski Dzień Działkowca” zorganizowany został w dniu 22 lipca br. w klubie „La Loco” w Dynowie. Uroczystość ta została połączona z jubileuszem 120-lecia istnienia ogrodów działkowych w Polsce.

Na uroczystość zostali zaproszeni przedstawiciele władz miasta z Panią Sekretarz Zofią Pantoł na czele w zastępstwie Pana Burmistrza oraz Prezes Gminnej Spółdzielni „SCh” w Dynowie Pani Helena Domin, która patronowała tej uroczystości. Swoją obecnością zaszczyciła nas też I v-ce Prezes OZP w Rzeszowie Pani Irena Hermańska. W uroczystości uczestniczyli przede wszystkim dynowscy działkowcy z ROD „Stokrotka”.

Otwierając uroczystość Prezes ogrodu dziękował działkowcom za aktywny udział i osiągnięcia w pracach na rzecz ogrodu, a szczególnie tym, którzy pomagali w doprowadzeniu energii elektrycznej do ogrodu. Podziękował też Okręgowemu Zarządowi Podkarpackiemu za udzieloną pomoc w realizacji tej inwestycji. W swoim wystąpieniu nawiązał też do historii rozwoju ogrodnictwa działkowego w Polsce. Życzył wszystkim uczestnikom dobrej zabawy przy muzyce kapeli „Dynowianie”.

         I v-ce Prezes OZP Irena Hermańska w swoim wystąpieniu przedstawiła zarys historyczny rozwoju ogrodnictwa działkowego w Polsce i na Podkarpaciu. Poinformowała o planowanych uroczystościach centralnych obchodów 120-lecia istnienia ogrodów, a także wręczyła odznaczenia zasłużonym działkowcom oraz dyplomy uznania.

Po części oficjalnej zaproszono wszystkich przybyłych do wspólnej biesiady i zabawy, które trwały do „białego rana”.

 

Prezes

ROD Stokrotka w Dynowie

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio