Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Dzień działkowca w ROD "Miejski" w Pyrzycach - 09.08.2017

Rodzinny Ogród Działkowy im. Miejski w Pyrzycach obchodził swoje tegoroczne dni Działkowca w dniu 5 sierpnia br. w miejscowości Glinna, w pięknie położonym parku dendrologicznym. 

Po przybyciu na miejsce otwarcia uroczystości dokonała pani prezes ogrodu Genowefa Nowicka, przywitała gości w osobach V-ce Burmistrza Pyrzyc Roberta Betyna, radnego Rady Powiatu Pyrzyc Walentego Darczuk oraz przedstawiciela Okręgowego Zarządu w Szczecinie Jerzego Jankowskiego.

W przemówieniu podziękowała za przybycie gościom, jak i całej rzeszy działkowców. W swoim wystąpieniu prezes poruszyła problemy, z jakimi boryka się od pewnego czasu – działalnością grupy działkowców, której celem jest działanie przeciwko Zarządowi Ogrodu i Polskiemu Związkowi Działkowców. Następnie wręczyła pięknie pomalowane na szkle podziękowania dla wyróżniających się działkowców oraz gości. V-ce. Burmistrz Robert Betyna w wystąpieniu przeczytał pismo od pani Burmistrz Marzeny Podzińskiej skierowane do wszystkich działkowców, a ze swej strony obiecał pomoc dla ogrodu w różnych kwestiach. Jako radny Powiatu Walenty Darczuk przedstawił początki powstawania ogrodu, obiecał współpracę oraz poparcie dla pani prezes w jej pracy na rzecz  ogrodu i walce z nieuczciwymi osobami działającymi przeciwko PZD. Przedstawiciel Okręgowego Zarządu Jerzy Jankowski odczytał pismo od prezesa Okręgowego Zarządu w Szczecinie Tadeusza Jarzębaka z życzeniami z okazji 120 - lecia istnienia ogrodnictwa w Polsce i dalszej wytrwałej pracy na rzecz ogrodu, któremu poświęciła wiele lat. Prezes Jarzębak zwrócił się z apelem do wszystkich uczestników dnia działkowca o wsparcie pani prezes w walce o dalszy byt ogrodu z nieuczciwą grupą działającą na terenie ogrodu. Wszyscy uczestnicy podziękowali oklaskami za życzenia przekazane przez zaproszonych gości. Po oficjalnym porządku rozpoczęła zabawa przy muzyce w miłej i przyjemnej atmosferze.

Członek Prezydium OZ

Jerzy Jankowski

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio