Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Działkowcy ROD „Związkowiec” w Bydgoszczy zorganizowali spływ kajakowy - 08.08.2017

Działkowcy ROD „Związkowiec” w Bydgoszczy postanowili z własnej inicjatywy zorganizować w dniu 21.07.2017r. imprezę p.n. „Spływ kajakowy rzeką Brdą”. Do udziału zgłosiło ponad 30 osób, a najmłodszy miał 5 miesięcy. Celem spływu była integracja działkowców oraz ich rodzin, a także rekreacja i obcowanie z przyrodą nie tylko na działce. Trasa spływu wyniosła ok 13 km i rozpoczynała w miejscowości Tryszczyn gdzie znajduje się tama elektrowni wodnej.

Wolny nurt rzeki i słoneczna pogoda skłaniały do relaksu i rozmów. Na półmetku przystanek na kąpiel przy wielkiej piaszczystej skarpie, a potem kolejna elektrownia wodna za którą nurt zdecydowanie przyspieszył, co wzbudziło pozytywne emocje u większości uczestników. Nie obyło się bez „wywrotek” i innych zabawnych sytuacji. Na szczęście nad bezpieczeństwem czuwał społecznie p.Łukasz, ratownik WOPR za co serdecznie dziękujemy.

Korzystając z usytuowania naszego ogrodu przy brzegu rzeki spływ zakończyliśmy bezpośrednio przy działkach. Wszyscy zgodnie postanowili, że spływ trzeba powtórzyć do czego zachęcamy inne ogrody.

 

W imieniu działkowców ROD „Związkowiec” biorących udział w spływie

Mirosław Tomkowiak

Sekretarz Komisji Rewizyjnej ROD

 

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio