Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Dzień Działkowca w ROD "Kolejarz" w Ostrowie Wielkopolskim - 08.08.2017

Tradycyjnie od wielu lat w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym „KOLEJARZ” w Ostrowie Wielkopolskim w dniu 05 sierpnia 2017 r. obchodzono Dzień Działkowca w połączeniu z zabawa dla dzieci w ramach obchodów dnia dziecka.  W tym roku obchody powiązano ściśle z Jubileuszem 120 lat ruchu ogrodnictwa działkowego w Polsce. Uroczystości przewodniczył Prezes Ogrodu, członek Plenum Okręgowego Zarządu PZD w Kaliszu Jerzy Krzyżański.

W uroczystości uczestniczyli Starosta Ostrowski Paweł Rajski, asystent Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego, dzielnicowi z Naczelnikiem Wydziału Prewencji, przedstawiciele mediów Gazeta Ostrowska, Głos Wielkopolski- Ziemia Kaliska.

W wystąpieniu Prezes ogrodu przedstawił powstania ruchu ogrodnictwa  działkowego w Polsce, inaugurację obchodów Jubileuszu w najstarszym ogrodzie w dniu 01 lipca 2017 r. im. Powstańców Wielkopolskich w Koźminie Wielkopolskim, oraz kulminację obchodów w czasie Krajowych Dni Działkowca w dniu 26 sierpnia 2017 r. w Bytomiu.

Ogłoszono wyniki konkursu „wzorowa działka 2017” w ROD „KOLEJARZ” w Ostrowie Wielkopolski wręczając puchary , dyplomy i drobne nagrody sprzętu ogrodowego.

Starosta Ostrowski Paweł Rajski podziękował działkowcom za trud związany z prowadzeniem działki, członkom Zarządu  za trudy pracy społecznej dla dobra ogrodu i działkowców i złożył życzenia dalszej owocnej pracy, zdrowia i pożytków z działki. Asystent Prezydenta złożył pismo od pani Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego Beaty Klimek, która z uwagi na wcześniejsze zobowiązania nie mogła osobiście uczestniczyć w spotkaniu. Prezes Zarządu Jerzy Krzyżański prosił o przekazanie podziękowania Pani Prezydent dotacji dla ROD „KOLEJARZ” na modernizację I etapu sieci energetycznej w wysokości 19000,00 złotych, a działkowcy wręczając wiązankę kwiatów prosili o przekazanie tej wiązanki Pani Prezydent. Działkowcy wręczyli również wiązankę kwiatów dzielnicowej Annie Michalak za duże zaangażowanie w bezpieczeństwo w naszym ogrodzie, bardzo częste obchody ogrodu.

Następnie dzieci brały udział w wielu grach i zabawach zorganizowanych przez naszych działkowców, a najwięcej radości sprawiło dzieciom tradycyjne „koło szczęścia’, wygrywając słodycze oraz inne drobne niespodzianki. Każde dziecko na zakończenie zabawy za udział otrzymało od Prezesa ogrodu czekaladę. Po zakończeniu zabawy dla dzieci działkowcy brali udział  w zabawie „rzut piłeczką do pajacyka”, oraz również tradycyjnym „kole szczęścia” , do wygrania były również drobne nagrody. W trakcie tej zabawy Prezes Ogrodu Jerzy Krzyżański przeprowadził konkurs z obecnym Jubileuszem 120 lat ruchu ogrodnictwa działkowego w Polsce a za prawidłową odpowiedź na pytanie pierwszy, który udzielił prawidłowej odpowiedzi otrzymał również drobny upominek. Po zakończeniu gier działkowcy bawili się przy z urządzenia nagłaśniającego do późnych godzin wieczornych. Uroczystość przebiegła w miłej rodzinnej omosferze.

opracował : Prezes Jerzy Krzyżański

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio