Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Spotkanie Prezesów ROD powiatu pilskiego ze Starostą Pilskim - 07.08.2017

W dniu 31 sierpnia 2017 roku na zaproszenie Starosty  Pilskiego Eligiusza Komarowskiego odbyło się w sali Starostwa w Pile spotkanie z Prezesami Zarządów ROD powiatu pilskiego. Spotkanie otworzył Prezes OZ PZD Marian Praczyk. Powitał Starostę Pilskiego oraz wszystkich uczestników spotkania.

Starosta Pilski Eligiusz Komarowski poinformował Prezesów ROD, że Rada Powiatu Pilskiego na wniosek Starosty i Zarządu przyznała dla rodzinnych ogrodów działkowych    28 tysięcy złotych dla ogrodów na działania promocyjne podczas imprez organizowanych przez Polski Związek Działkowców. Nad wszystkimi imprezami Honorowy Patronat obejmie Starosta Pilski. Zasady wykorzystania przyznanych środków omówiła Wiceprezes OZ PZD Maria Fojt oraz Starosta Pilski Eligiusz Komarowski. Poinformowano Prezesów, że w roku jubileuszu 120-lecia  ogrodów działkowych w Polsce w  24 ROD powiatu pilskiego odbędą się imprezy i festyny z okazji dnia działkowca. Poza tym ogrody uczestniczyć będą w dożynkach gminnych i powiatowych  prezentując  plony z działek oraz osiągnięcia  Związku. Poinformowała również Prezesów ROD o udziale ROD miasta Piły  z wystawą przetworów z działek podczas VII Festiwalu Tradycyjnej Kuchni Wielkopolskiej organizowany przez Powiat Pilski w dniu 9 września 2017 roku.

Starosta Pilski zaprosił działkowców na  bezpłatne oznakowanie i rejestrację rowerów przy Starostwie Pilskim oraz na Festyn w dniu 15 sierpnia 2017 r.

Marian Praczyk w imieniu Zarządów ROD podziękował Staroście Pilskiemu  za przyznane środki oraz zaprosił na wystawę  pilskich ROD pn. KORSO, która  odbędzie się w dniu            5 sierpnia 2017 roku na Placu Konstytucji 3 Maja w Pile.

 

 

Iga Dmitroca

OZ PZD w Pile

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio