Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Wycieczka działkowców z ROD "Złote Piaski" w Miliczu do Arboretum Leśnego w Stradomii - 07.08.2017

W Arboretum dominują drzewa i krzewy. Rośliny iglaste są reprezentowane przez gatunki i odmiany z 26 rodzajów. Znajduje się tu jedna z największych w Polsce kolekcja sosen, Kolekcja roślin okrytozalążkowych liczy w Arboretum 184 rodzajów. W kolekcji najliczniej reprezentowane są rodzaje: klon, brzoza, magnolia i buk. Atrakcyjnie urządzono ekosystem stawów i alpinarium, dla zwiedzających przygotowano liczne kładki i miejsca wypoczynkowe, skąd można podziwiać przyrodę.
Od samego początku ogród zachwycił działkowców. Różnorodność roślin, krzewów i drzew, niesamowite widoki - to wszystko sprawia, że zwiedzanie bardzo odpręża i pozwala jednocześnie na pozyskanie wielu pomysłów jak urządzić swój ogród. Odwiedzający mogli podziwiać kolekcję przepięknie kwitnących liliowców, wsłuchać się odgłosy przyrody, pospacerować po kwitnącej zroszonej łące i odpocząć przy stawach, obserwując rośliny wodne.


W Arboretum Leśnym trwa sezon kwitnienia liliowców (Hemerocallis), jest ich ponad 300 różnych odmian tych bylin. Liliowce to bardzo popularne rośliny ogrodowe, ze względu na efektownie prezentujące się kwiaty. Bardzo dobrze się komponują na rabatach kwiatowych lub nad brzegami zbiorników wodnych.
Wszyscy uczestnicy wycieczki skorzystali z możliwości zrobienia zakupów w punkcie sprzedaży. Na koniec wyprawy zarząd przygotował niespodziankę – wspólny posiłek na łonie natury. Była to okazja by się lepiej poznać i integrować.
Bajkowy, miejscami nieco dziki i zaczarowany ogród. Miejsce spokojne, urokliwe i dające pozytywną energię. Cudownie spędzony czas na łonie natury przy pięknej lipcowej pogodzie. Najstarsza 78 letnia pani Zosia była zachwycona spacerem po łące. Po zakończeniu wycieczki – działkowcy dziękowali prezes ROD Złote Piaski - Beacie Walkowiak za zorganizowanie wyjazdu.


 

 

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.