Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Dzień działkowca w ROD im. Staszica w Oławie - 04.08.2017

Rodzinny Ogród Działkowy im. Stanisława Staszica w Oławie swój II Dzień Działkowca obchodził w ostatnią sobotę czerwca tj. 24.06.br.  W tym szczególnym dniu uczestniczyło prawie 160 działkowców, a także goście: Dzielnicowy Piotr Wójcik, Burmistrz Miasta Oława  Tomasz Frischmann oraz Prezes Okręgowego Zarządu PZD we Wrocławiu Pan Janusz Moszkowski.

Na samym początku nastąpiło powitanie uczestników przez Prezesa Zarządu Pana Sebastiana Hruszczaka, który przedstawił plany ogrodu na rok 2017 – głównie w zakresie elektryfikacji. Następnie wręczono podziękowania tym działaczom, którzy w minionym roku w sposób szczególny pomogli Zarządowi w społecznej pracy.

W bieżącym roku, dzięki staraniom Prezesa Zarządu ROD, Prezes OZ PZD Pan Janusz Moszkowski, wręczył 14 działkowiczom Brązową Odznakę Zasłużony Działkowiec.

Tegoroczna impreza była bogatsza o kilka elementów – najważniejszy to specjalny punkt medyczny, gdzie istniała możliwość pomiaru ciśnienia, pomiaru cukru, można było uzyskać porady na temat zdrowego żywienia, nauczyć się prawidłowej dezynfekcji rąk, poznać sposoby zabezpieczenia się przed udarem i nadciśnieniem, a także mieć możliwość wymiany glukometrów. Co więcej, wyposażenie tego punktu pozostaje w Ogrodzie im. Stanisława Staszica, dzięki projektowi pt. Aktywna Oława. Prezes Zarządu Sebastian Hruszczak, został liderem grupy, która złożyła wniosek do Oławskiego Centrum Rozwoju Społecznego, a tym samym wzięła udział w konkursie w wyniku którego otrzymano kwotę 1 000,00 zł na zakup m.in. apteczek pierwszej pomocy, ciśnieniomierzów automatycznych oraz środków do dezynfekcji.

 

Prezes Sebastian Hruszczak poinformował też uczestników, że w tym roku Zarząd rozpoczął akcję pt. „Ogród Staszica zbiera nakrętki”. Dlatego też zaprosił wszystkich działkowców do zbierania i przynoszenia swoich nakrętek do Biura Zarządu, gdzie jest naszykowany specjalny pojemnik. Nawet w trakcie Dnia Działkowca była możliwość wrzucenia nakrętek po napojach.

 

W imprezie towarzyszył też klaun, który w przerwach uatrakcyjniał pobyt dzieci i dorosłych m.in. przez zorganizowanie kilku konkursów dla dzieci, ale również dla kilku par „rodzic – dziecko” w zakresie bezpieczeństwa poruszania się po drodze. Nagrody zafundował Burmistrz Miasta Oławy Tomasz Frischmann oraz Prezes Zarządu Sebastian Hruszczak.

Kolejną dodatkową atrakcją była loteria fantowa, w której udział brał każdy działkowiec posiadający talon z unikatowym numerem losu – na zwycięzców czeka mały drobiazg w postaci narzędzi ogrodowych oraz okolicznościowych kubków.

W samym Domu Działkowca, można było napić się kawy lub herbaty, jak również skosztować domowych wypieków. Niespodzianką było to, że każde dziecko miało swój własny talon, dzięki któremu najmłodsze pociechy mogły otrzymać specjalnego fileta, lody, ciastka, napoje. Zabawa działkowiczów i zaproszonych gości, w bardzo miłej atmosferze trwała do późnych godzin nocnych.

 

Sebastian Hruszczak

Prezes ROD im. Stanisława Staszica w Oławie

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio