Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Spotkanie Okręgowego Zarządu PZD w Pile z Burmistrzem Chodzieży - 01.08.2017

W dniu 26 lipca 2016 roku odbyło się spotkanie  Okręgowego Zarządu PZD w Pile oraz samorządów ROD „Jordana” i „Drogowiec” z Chodzieży z Burmistrzem Chodzieży Jackiem Gursz w sprawach problemów rodzinnych ogrodów działkowych miasta Chodzieży. 

Okręgowy Zarząd PZD w Pile reprezentowali: Prezes Marian Praczyk, Wiceprezes Maria Fojt, Inspektor Iga Dmitroca. Zarząd ROD „Jordana” - Prezes Edward Laskowski oraz Wiceprezes   ROD „Drogowiec”  - Jarosław Górski.

 

Prezes OZPZD  i  Burmistrz Chodzieży omówili dotychczasowe działania podejmowane w celu uregulowania roszczenia osoby prawnej do gruntów ROD „Drogowiec”. W związku z kolejną rezygnacją  osoby prawnej z propozycji  Burmistrza Chodzieży zamiany gruntów ustalono dalsze działania zmierzające do uregulowania roszczenia do części gruntów ROD „Drogowiec”.

Omówiono również sprawę likwidacji części terenu ROD „Jordana” pod przystanek Komunikacji Miejskiej. Likwidacja realizowana jest zgodnie z przepisami PZD.  Inwestycja  ta jest realizowane przez Gminę ze środków Unii Europejskiej. Zarząd ROD zaproponował aby władze Gminy  za teren pod przystanek przekazały grunty pod parking ogrodowy przylegające do ogrodu.  Po przedstawieniu stanowiska w tej sprawie przez Burmistrza uznano, że w tej sprawie decyzja zostanie podjęta po zasięgnięciu opinii  przez OZPZD w Krajowej Radzie  PZD.

 

Maria Fojt OZ PZD w Pile     

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.