Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Iławskie Dni Działkowca połączone z jubileuszem 120-lecia istnienia ogrodów działkowych - 01.08.2017

Tegoroczne „Iławskie Dni Działkowca" zorganizowane zostały w dniach 7-8 lipca br. na terenie dobrze zagospodarowanego ogrodu, jakim jest ROD „Podleśny" w Iławie. Uroczystość ta - w myśl Apelu KR PZD, który zachęcał wszystkich działkowców do uroczystego świętowania jubileuszu 120-lecia istnienia ogrodów w Polsce – była doskonałą okazją do pokazania historii ogrodów z tego regionu oraz ich dorobku. 

Na uroczystości licznie przybyli przedstawiciele władz miasta z Burmistrzem Adamem Żylińskim na czele, a także działacze PZD z 10 iławskich ogrodów oraz wiceprezes Okręgowego Zarządu PZD Warmińsko-Mazurskiego Jan Kamiński. W imprezie licznie uczestniczyli nie tylko działkowcy, ale i mieszkańcy miasta, a w szczególności okolicznych osiedli.

Otwierając uroczystości Pan Prezes ogrodu Edward Bojko w swoim wystąpieniu dziękował działkowcom za osiągnięcia w pracy na rzecz rozwoju ogrodu oraz za dobrze utrzymane i modernizujące się działki, które wpływają na estetykę całego ogrodu. Dużo ciepłych słów skierował w do tych działkowców, którzy w czynie społecznym przyczynili się do modernizacji ujęcia wodnego w ogrodzie. Prezes ROD podziękował także władzom miasta Iławy, Krajowej Radzie PZD i Okręgowemu Zarządowi warmińsko-mazurskiego PZD za udzieloną pomoc w realizowaniu tej inwestycji.

Prezes dużo ciepłych słów skierował również, do nowego - młodego pokolenia działkowców stwierdzając miedzi innym, że od nich, w przyszłości zależeć będzie, istnienie i rozwój ogrodów działkowych w Polsce. Życzył również wszystkim uczestnikom dobrej zabawy.

Wiceprezes OZ PZD Jan Kamiński w swym wystąpieniu nawiązał do planowanych w tym roku centralnych obchodów 120-lecia istnienia ruchu działkowego w Polsce. W wystąpieniu, przypomniał także zarys historyczny rozwoju ogrodnictwa działkowego w Polsce. Natomiast Burmistrz, Adam Żyliński pogratulował iławskim działkowcom dotychczasowych osiągnięć w długoletnim okresie ich rozwoju, a także zapewnił działkowców o dalszym udzielaniu wsparcia przez Samorząd Miejski. Poinformował również zebranych, że osoby odwiedzające miasto, z dużym uznaniem odnoszą się do pięknych widoków, jakie zapewniają iławskie ogrody.

Po części oficjalnej i prezentacji plonów z iławskich ogrodów, zorganizowano zawody strzeleckie z KBKS, wędkarskie i popisy kulinarne. Dużym powodzenie cieszył się przeprowadzony przez księgową ogrodu Jadwigę Łuszczyńską, turniej wiedzy o PZD oraz o historii ruchu ogrodnictwa działkowego na ziemi iławskiej. Na zwycięzców czekały nagrody: czasopisma wydawnictwa „działkowiec”, upominki i dyplomy. Muzyczne umilała chwile wynajęta przez Urząd Miasta orkiestra. Pomimo niesprzyjającej aury i padającego okresowo deszczu, impreza trwała do późnych godzin nocnych.

JK

 

 

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio