Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

ROD „Neptun” w Starogardzie: Festyn integrujący pokolenia i środowisko lokalne - 28.07.2017

Tematem przewodnim, który przyświecał wspaniałej zabawie, był Jubileusz 120 - lecia Ogrodnictwa Działkowego. Nasze Miasto przystąpiło do ogólnopolskiego programu „Karta Seniora” i właśnie podczas naszego festynu  Prezydent Miasta oraz Przewodniczący Rady Seniora dokonali uroczystego wręczenia 37 kart seniora naszym działkowcom i zaproszonym gościom z innych ROD. Działkowcy w Społecznej Radzie Seniora Urzędu Miasta mają swojego przedstawiciela. Zaszczytem dla nas było gościć tak wspaniałych przyjaciół starogardzkich działkowców jak: wiceprezydenta Miasta pana Macieja Kalinowskiego, Przewodniczącego Społecznej Rady Seniora pana Bogdana Adama, Powiatowego Komendanta Policji inspektora Bogusława Ziembę, przedstawiciela szkoły dla dorosłych ,, Żak” panią Magdalenę Rosani, studentki Uniwersytetu III Wieku ze Starogardzkiego Centrum Kultury.

Powiatowy Komendant Policji, wiceprezydent Miasta oraz prezes ROD Bogdan Grzela na placu przed świetlicą posadzili drzewo- symbol jubileuszu istnienia i rozwoju ogrodnictwa działkowego w Polsce.

Po zakończeniu części oficjalnej działkowcy, ich rodziny i zaproszeni goście uczestniczyli we wspólnych zabawach i konkursach. Dzieci z pięknie ozdobionymi specjalnymi farbkami twarzami brali udział w konkursach zręcznościowych prowadzonych przez postaci z bajek. Dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs – bieg z  jajkiem na łyżce, w którym wziął udział pan inspektor Ziemba. Zaskoczył wszystkich – jajko było całe. Były również konkurencje takie jak przewożenie przez tor przeszkód piłki w taczce czy skoki w workach oraz przez linę. Dla najmłodszych przygotowano również pokaz baniek mydlanych. Nagród było tak dużo, że konkursy zakończyły się o zmroku.

Dzięki pomocy Policji w organizację naszego festynu przygotowano policyjny namiot, w którym uczestnicy festynu mieli możliwość założenia ,,googli’’, które ukazywały świat kierowcy po spożyciu alkoholu lub narkotyków i podjęcia próby trafienia w nich piłeczkami do kosza. Ciekawość była wielka, o czym świadczyła kolejka, w której nie zabrakło wiceprezydenta Miasta. Ponadto wszyscy mogli brać udział w konkursie dot. znajomości przepisów ruchu drogowego. Uczestnicy konkursów prowadzonych przez starogardzką policję otrzymali przygotowane przez nich nagrody. Dużą frajdą dla najmłodszych był policyjny radiowóz. Siedząc za jego kierownicą zapoznawali się z urządzeniami, których nie ma w samochodach rodziców. Ratownik medyczny przygotował pokaz udzielania pierwszej pomocy zarówno przez dzieci jak i dorosłych a każdy chętny miał możliwość przećwiczenia zdobytej wiedzy na manekinach.

Oprawę muzyczną zapewnił zespół ,,DUET - Irena i Edmund’’. W przerwach muzycznych uczestnicy imprezy mieli możliwość zwiedzenia wystawy rękodzieła i malarstwa przygotowanej przez studentów Uniwersytetu III Wieku. Działkowcy i zaproszeni goście mogli lepiej poznać się podczas zabaw integracyjnych z chustą animacyjną „Klanza”.

Pani Magda Rosani przekazała informację o zajęciach prowadzonych dla seniorów w szkole dla dorosłych,, Żak’’. Przy kiełbasce z grilla, ciastku i napojach wydawanych przez działkowca przebranego za „Shoguna” działkowcy i zaproszeni goście mogli odpocząć i porozmawiać.

Dziękujemy Prezydentowi Miasta Starogard Gdański za wsparcie finansowe a Komendzie Powiatowej Policji i szkole dla dorosłych ,,Żak’’ za nagrody.

Działkowcom i zaproszonym gościom dziękujemy za liczne przybycie i dobrą zabawę.

Bogdan Grzela

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.