Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego na spotkaniu z działkowcami - 26.07.2017

21 lipca br. w ROD „Nad Regą” w Trzebiatowie Zarząd Ogrodu spotkał się z działkowcami. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele OZ oraz V-ce Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego dr Jarosław Rzepa  i Prezes Zarządu Powiatowego PSL oraz przedstawiciele Rady Miasta. Zebranych przywitał Prezes ROD, który pokrótce przedstawił cel spotkania i sytuację ogrodu. W czasie dyskusji, w której zabierali aktywnie głos działkowcy poruszono najważniejszy problem:

1. Zniszczenia płodów rolnych w ogrodzie przez dziki

2. Konieczność wykonania ogrodzenia terenu ogrodu

3. Podtapianie terenu ROD

Problemem najistotniejszym jest brak określonych środków finansowych na wykonanie ogrodzenia, które w latach wcześniejszych zostało zniszczone przez wylewającą rzekę Regę oraz rozkradzione przez złomiarzy. Sytuacja finansowa ogrodu jest trudna stąd zarząd szuka różnych możliwości aby rozwiązać problem zniszczeń powodowanych przez dziki. Marszałek Jarosław Rzepa przedstawił działkowcom możliwości pomocy, które sprowadzają się: w zakresie ogrodzenia do złożenia wniosków w ramach programu „Społecznik”, natomiast sprawą melioracji zobowiązał się zainteresować odpowiednie służby gospodarki wodnej.

 

Ogród nie jest w pełni zagospodarowany stąd zrodziła się również propozycja aby ogrodzenia dotyczyły tylko tej części która jest lepiej zagospodarowana natomiast pozostałą część ogrodu należy  oddać do Gminy.

Najpilniejszą sprawą jest znalezienie ponad 30 000 zł co pozwoliłoby przy świadczeniu robocizną przez samych działkowców problem najpilniejszy rozwiązać.

Należy mieć nadzieję, że przy przychylności Urzędu Marszałkowskiego, wsparciu OZ i aktywności działkowców uda się problem rozwiązać pozytywnie.

V-ce Prezes OZ w Szczecinie

Józef Romanowski

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio