Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Konkursy

"Miejsca integracji, wypoczynku i inspiracji" – najładniejszy ROD - 24.07.2017

Konkurs "Na najlepiej zagospodarowany rodzinny ogród działkowy na terenie powiatu polkowickiego" rozstrzygnięty. Zwycięzcą został ROD "Miedzianka" w Polkowicach. Zwycięski ogród zdobył prawie maksymalną ilość punktów i powtórzył sukces z zeszłego roku - informuje portal miedziowe.pl.

Niezależna komisja powołana przez starostę polkowickiego, wybrała najpiękniejszą działkę w powiecie. Pod uwagę było brane kilka ważnych aspektów: estetyka, wygląd działek, ścieżek, ogrodzenia, drogi i alejki ogrodowe oraz place zabaw dla dzieci. Równie ważne były działania proekologiczne, w tym współpraca z placówkami oświatowymi.

- W ogrodach działkowych w całym powiecie coraz bardziej zauważalne staje się zainteresowanie poprawą estetyki i funkcjonalności ogrodów działkowych, czy altan. Dzisiaj w miastach w sposób szczególny są docenione ogrody działkowe, jako miejsca integracji, wypoczynku i inspiracji, co bardzo nas cieszy i z przyjemnością nagradzamy finansowo takie działania- podkreśla Marek Tramś, starosta polkowicki.

II miejsce zajął Rodzinny Ogród Działkowy „Marysieńka” który triumfował w roku 2015, a ostatnie miejsce na podium wywalczył ROD „Nadzieja” w Chocianowie. Zwycięzcy, odbiorą nagrody podczas tegorocznych uroczystości dożynkowych.

 

Źródło: miedziowe.pl

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.