Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Konkursy

"Rodzinny Ogród Działkowy Roku 2017" wybrany! - 21.07.2017

Krajowa Rada PZD uchwałą Prezydium z 19 lipca 2017 r. ogłosiła wyniki Krajowego Konkursu „Rodzinny Ogród Działkowy Roku 2012”. Poziom konkursu był bardzo wysoki i wyrównany, a wyłonienie laureata okazało się niezwykle trudnym zadaniem. Tegorocznym zwycięzcą został ROD im. 2 Armii Wojska Polskiego w Poznaniu, który po tytuł ten sięga nie pierwszy raz w historii konkursów krajowych.


Konkurs na najpiękniejszy Rodzinny Ogród Działkowy to już tradycja. Jego celem jest nie tylko propagowanie dobrych wzorów, ale przede wszystkim nagrodzenie zarządów ROD za estetykę i piękno ogrodów, ale też docenienie osobistego zaangażowania i serca, jakie działkowcy wkładają w swoją pracę, przy jednoczesnym zachowaniu regulaminowych zasad i wrażliwości na piękno przyrody. Wiedza i pasja tych osób w tworzeniu tych zielonych oaz przekłada się na efekty, dzięki czemu co roku Komisja Konkursowa ma ogromne problemy, by wśród tylu pięknych zgłoszeń, wybrać te najlepsze i najpiękniejsze. Nie inaczej było i w tym roku, Prezydium KR PZD miało nie lada problem z wyborem laureata, bowiem poziom był bardzo wysoki i wyrównany. O zwycięstwie zadecydowały ułamki punktów.
„Rodzinny Ogród Działkowy 2016 roku” odbywa się zarówno na szczeblu okręgowym, jak i krajowym. W tym roku do konkursu zgłoszonych zostało 20 ogrodów będących laureatami konkursów okręgowych. Komisja Konkursowa, a także Prezydium KR PZD oceniało wszystkie zgłoszenia na podstawie prezentacji zawierających opisy i zdjęcia, a także na podstawie oceny z lustracji dokonywanej przez członków Krajowej Komisji Konkursowej przy udziale członków OZ i zarządów ROD.

Pierwsze miejsce i tytuł Najlepszego Rodzinnego Ogrodu Działkowego Roku 2016 otrzymał ROD im. 2 Armii Wojska Polskiego w Poznaniu. Wśród pięciu laureatów konkursu znalazły się: ROD „Gniewko” w Gniewkowie, ROD „Nowy Sad” w Stargardzie, ROD „Przylesie” w Kulowie, ROD im 35-lecia w Zielonej Górze, ROD „Za Parkiem” w Pile.
Ponadto Prezydium KR PZD doceniło także 11 ogrodów za działalność w różnych dziedzinach. Wyróżniono m.in. ROD „Perła” w Kłodzku za działalność statutową , ROD „Róża” w Zabrzu za działalność oświatową, ROD „Rozkwit” w Rybniku za inwestycje i modernizacje, ROD „Obrońców Westerplatte” w Świdniku za zagospodarowanie działek, ROD „im Obrońców Kępy Oksywskiej w Pogórzu za zagospodarowanie ROD, ROD im. Mjr Dobrzyckiego w Obornikach za działalność na rzecz środowiska naturalnego, ROD „Relax” w Nowej Sarzynie za bezpieczeństwo, ROD „Konwalia” w Mokrej Prawej za promocję Związku, ROD „Nad Strumykiem” w Toruniu za przychylność dzieciom i młodzieży oraz wyróżnienie specjalne dla ROD im. Wł. Sikorskiego w Kwidzynie oraz ROD „Zgoda” w Jelczu Laskowicach.

Zwycięzcy oraz laureaci i wyróżnieni otrzymają tablice okolicznościowe, puchary, dyplomy oraz nagrody pieniężne. Wszystkie biorące udział w konkursie ogrody otrzymają zestawy wydawnictw związkowych na wyposażenie bibliotek.

Uchwała ws. rozstrzygnięcia konkursu w załączniku.


AH

 

Załącznik plikowy do pobrania

rod_uchwala_2017.pdf

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio