Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Konkursy

Znamy już laureatów krajowego konkursu na Wzorową Działę Roku 2017! - 21.07.2017

W dniu 19 lipca br. Prezydium KR PZD zadecydowało o wynikach jednego z najbardziej lubianych i popularnych konkursów krajowych na "Wzorową Działką Roku 2017". Do tegorocznej rywalizacji zgłoszono 28 działek, których użytkownicy należą do grona laureatów ubiegłorocznych konkursów na szczeblu okręgowym.

Działki laureatów swoim zagospodarowaniem, estetyką, rozplanowaniem przestrzennym części wypoczynkowej i uprawnej, tzw. małą architekturą czy ekologią powinny służyć za przykład dla inny działkowców. Dlatego w konkursie startować mogą tylko najlepsi z najlepszych. Regulamin konkursu jasno wskazuje, że nie mogą w nim brać udziału działki w jakikolwiek sposób naruszające związkowe przepisy i Regulamin ROD.

Wybór okazał się niezwykle trudny, bowiem każda ze zgłoszonych działek jest piękna i wyjątkowa. Lustrację działek, która odbywała się w czerwcu, przeprowadzali członkowie Krajowej Komisji Konkursowej w obecności przedstawicieli OZ i zarządu ROD. Wyniki te były przedmiotem obrad Krajowej Komisji Konkursowej i Prezydium KR PZD. Pod ocenę brano m.in. estetykę działki (oceniono m.in. ład i porządek, ogrodzenie i urządzenia na działce, płotki, murki, trejaże, pergole, oczka i zbiorniki wodne zgodne z regulaminem ROD), posiadanie stref sadowniczo - warzywnych - (różnorodność drzew i krzewów owocowych, przestrzeganie odległości nasadzeń od granic działki, różnorodność nasadzeń, bogaty dobór gatunków, itp.), rekreacyjno-wypoczynkowych, wykorzystanie ekologii (budki lęgowe, karmniki dla ptaków, ekologiczne sposoby ochrony roślin, stosowanie nawozów naturalnych), kompostowników i ich wykorzystania, ogólny stan techniczny altan i ich estetykę.

 

Z wynikami konkursu można zapoznać się w uchwale Prezydioum KR PZD z dn. 19 lipca br. informującej o wynikach tego konkursu (zobacz tutaj).

 

Załącznik plikowy do pobrania

wzorowa_uchwala_2017.pdf

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio