Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

ROD „GOŹDZIK” w Płocku świętuje 120-lecie ruchu ogrodnictwa działkowego w Polsce - 17.07.2017

8 lipca br. Zarząd ROD „Goździk” w Płocku zorganizował piknik integracyjny dla działkowców. Przy muzyce na żywo działkowcy wraz z rodzinami powitali wakacje w ogrodzie. Cieszy fakt, że w imprezie uczestniczyli nowi, młodzi działkowcy, którzy w tym roku nabyli prawo do działek. 

W trakcie zabawy Prezes Marcin Werner zorganizował quiz dotyczący ruchu ogrodnictwa działkowego w Polsce. Ku zaskoczeniu, niektórzy działkowcy znali odpowiedzi na pytania dotyczące historii tego ruchu. Quiz okazał się trafnym pomysłem do zabawy, gdyż dzięki niemu poznaliśmy, że to właśnie w Polsce jest najstarszy ogród w Europie, który liczy 193 lata. To ROD im. Powstańców Wielkopolskich w Koźminie Wielkopolskim. Prezes poinformował, że właśnie tam 01 lipca zainaugurowane zostały obchody 120-lecia ruchu ogrodowego, który w tym roku obchodzimy. Zatem dzisiejsze spotkanie niech będzie naszym świętowaniem i uczczeniem wspomnianego Jubileuszu.

 „Ten Jubileusz rozpoczęty 1 lipca jest taką zapowiedzią naszego ogrodowego jubileuszu, który przypada w przyszłym roku. I nie jest to 193-lecie” – mówił do zebranych prezes Marcin Werner. Dalej pytał o jubileusz Goździka – „zatem ile lat ma nasz Goździk i w którym roku powstał?”. Działkowcy doskonale znali odpowiedź. „Zatem dziś świętujmy 120-lecie ruchu ogrodnictwa działkowego na ziemiach polskich, a za rok włączmy się wspólnie w nasz, ogrodowy jubileusz płockiego Goździka” – zachęcał Werner.

Wspólna zabawa była okazją do spotkania, integracji pokoleń, wymiany doświadczeń pomiędzy działkowcami i do świętowania zacnego Jubileuszu połączonego z poznaniem historii ruchu działkowego w Polsce.

MW

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio