Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Integracja pokoleniowa w ROD "Niezapominajka" w Grudziądzu - 13.07.2017

Dnia 9 lipca 2017 roku, odbył się pierwszy w historii ogrodu  mecz piłki nożnej, rozegrany pomiędzy drużynami działkowców Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Niezapominajka” w Grudziądzu. Drużyny złożone z członków ogrodu tych starszych i tych młodszych, punktualne o 15:00, spotkały się na boisku przy ogrodzie.

Mecz ten dla każdego jawił się jako szansa na integrację i dobrą zabawę, bo ogród to nie tylko miejsce wypoczynku oraz uprawy warzyw i owoców. Cała społeczność naszego ogrodu stara się, aby poprzez wspólną zabawę  budować   poczucie wspólnoty, zachęcać do aktywności fizycznej, co jest bardzo ważne w różnym wieku. 

Na początku mecz przebiegał w spokojnej atmosferze. Żadnej podbramkowej akcji. Kibice, odnosili wrażenie, że obie drużyny dopiero rozgrzewają się do prawdziwego natarcia. I tak właśnie było, kolejne minuty i zaangażowanie graczy, sprawiało, że mecz się rozkręcał, były karne i nawet gol samobójczy.  Brawurowe akcje podbramkowe i świetna koordynacja gry z całym zespołem dają rezultaty, przepiękne i odważne akcje w ataku, a także determinacja obu zespołów spowodowały , że mecz zakończył się remisem. Przed nami kolejne  mecze, mamy nadzieję ,że uda się zorganizować mecz między drużynami z innych ogrodów położonych na terenie miasta Grudziądza. 

 

 

Powrót

Copyright © 2020 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio