Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Jubileusz 40-lecia ogrodu działkowego "Metalowiec" w Makowie - 12.07.2017

W sobotę 8 lipca br. działkowcy z  Makowa wspólnie świętowali jubileusz 40-lecia powstania pierwszych działek w tym mieście. W uroczystościach uczestniczyli także przedstawiciele władz miasta i powiatu, a także działkowcy, ich rodziny i sympatycy ogrodów.

Wszystkich przybyłych na uroczystości powitał Janusz Jankowski, który od maja 2017 r. pełni funkcję prezesa zarządu makowskich ogrodów działkowych. W krótkim przemówieniu prezes Jankowski przybliżył historię powstania Rodzinnych Ogródków Działkowych „Metalowiec”. Przedstawił w skrócie najwazniejsze osiągnięcia, a także problemy, które występują oraz plany na najbliższą przyszłość. Nie zapomniał także o sponsorach, bez których organizacja jubileuszu nie byłaby możliwa.

Wśród oficjalnych przemówień nie zabrakło dobrych słów o pozytywnym wpływie ogrodu działkowego na życie społeczności miejskiej, a także o dobrej współpracy z działkowcami. Głos zabrali m.in. burmistrz i starosta. 

Jubileusz był także okazją do wyróżnienia najbardziej zaangażowanych działkowców. Otrzymali oni okolicznościowe dyplomy i gratulacje.

Nie zabrakło także atrakcji dla uczestników imprezy, którzy do późnych godzin wieczornych rozmawiali i bawili się przy grillu, grochówce, napojech i deserach. Były gry i zabawy dla dzieci, konkursy i koncert Włodzimierza Żeglińskiego. Nie zabrakło także atrakcji związanych ze zdrowiem - makowscy diabetycy wszystkim chętnym mierzyli poziom cukru we krwi i ciśnienie.

 

Ogródki działkowe w Makowie powstały w 1977 r. Użytkownikami działek byli głównie pracownicy największych zakładów pracy w mieście: ZREMB, UNITECH, POM, WARSEP. Początkowo ogrody kierowane były przez oddzielne zarządy należące do poszczególnych zakładów. Później zakładowe ogródki przekształciły się w Rodzinne Ogródki Działkowe „Metalowiec” pod jednym zarządem. Pierwszym prezesem był Stefan Perdian. Makowski ogród funkcjonuje w strukturach Polskiego Związku Działkowców i jest jednym z 4667 rodzinnych ogródków działkowych w Polsce. Zajmuje powierzchnię 6 hektarów i liczy 169 działek o powierzchni 4,875 ha.

 

Źródło: makowonline.pl

Powrót

Copyright © 2020 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio