Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Dzień Działkowca w ROD Wachowiaka - 11.07.2017

W dniu 8 lipca 2017 roku odbyły się obchody Dnia Działkowca w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym im. Sz. Wachowiaka w Wągrowcu, który powstał w 1938 roku.

Obchody połączone  były z imprezą  dla dzieci. Pomimo, że dzień był ciepły ale deszczowy, słońca na szczęście nie brakowało i wszyscy jej uczestnicy dobrze się bawili na terenie przy Domu Działkowca, który jest pięknie zagospodarowany i wyposażony w urządzenia zabawowe dla dzieci oraz urządzenia pozwalające wypoczywać działkowcom.

Działkowcy tego ogrodu posiadają dobrze zagospodarowane i utrzymane działki. Prezes Zarządu ROD Pani Elżbieta Rożnowska w swoim wystąpieniu powitała przybyłych działkowców i zaproszonych gości: Marię Fojt Wiceprezes OZ PZD oraz Andrzeja Skomurskiego członka Prezydium OZ PZD w Pile. 

Maria Fojt w swoim wystąpieniu odniosła się do jubileuszu 120-lecia ruchu ogrodnictwa działkowego na ziemiach polskich oraz do historii ich ogrodu, który jest najstarszym ogrodem w okręgu pilskim. Powstał w 1938 roku dla najbiedniejszych rodzin miasta Wągrowca. Ogród po jego powstaniu gościł generała Józefa Hallera. Wydarzenie to jest udokumentowane w kronice ogrodu prowadzonej od wielu lat przez Zarządy ROD. Podziękowała działkowcom za ich dbałość o swoje działki, infrastrukturę oraz tereny ogólne ROD. Zarządowi i Komisji Rewizyjnej ROD za ich zaangażowanie w pracę na rzecz ogrodu i  Polskiego Związku Działkowców.

Konkursy i zabawy dla dzieci oraz wnucząt działkowców prowadzili DJ Dariusz i Justyna Tietz. Zarząd ROD wszystkie dzieci biorące udział w konkursach nagrodził nagrodami rzeczowymi i słodyczami. Działkowcy przy muzyce, placku drożdżowym i kiełbasce z grilla bawili się do późnych godzin wieczornych.

 

Iga Dmitroca, OZ PZD w Pile

      

 

 

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio