Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Kolbuszowscy działkowcy uczą dzieci, jak być dobrymi ogrodnikami - 10.07.2017

Sadzenie warzyw czy pielenie grządek to dla najmłodszych mieszkańców gminy Kolbuszowa żaden problem. Z nowymi obowiązkami radzą sobie doskonale.

Dotychczas dzieci uczestniczyły już w kilku spotkaniach zdziałkowcami. - Razem z dziećmi przygotowywaliśmy ziemię pod wysiew, sadziliśmy warzywa. Dzieci pieliły grządki i podlewały nowo zasadzone nasiona.

Dotychczas w zajęciach wzięło udział ok. 70 dzieci. - Świetnie sobie radzą ze wszystkimi pracami w naszym ogrodzie - przekonuje Andrzej Chmielowski, Prezes ROD Prefabet. - Zaskoczeniem jest dla nas ich ogromne zaangażowanie. Do każdej pracy dzieci podchodzą bardzo żywiołowo. Każde chce coś robić. Nie ma przy tym kłótni i przepychanek. Dzieci sobie pomagają, a nawet jedno drugiemu udziela porad - mówi.

To nie są pierwsze tego rodzaju warsztaty w Kolbuszowej. Podobne, ale na mniejszą skalę, organizowane były w poprzednich latach. W tym roku w zajęciach weźmie udział jednak więcej dzieci. Rodzinny Ogród Działkowy „Prefabet” otrzymał dofinansowanie z Urzędu Miejskiego w Kolbuszowej. Udało się kupić małe grabki i inne niezbędne rzeczy dla małych ogrodników. Zajęcia organizowane będą do końca roku. W programie m.in. nauka robienia soku i dżemu z owoców, przecieru pomidorowego i innych przetworów. Po jesiennych porządkach i przekopywaniu ziemi z kompostem ruszy budowa karmników, a zimą - dokarmianie ptaków.

 W zajęciach w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym „Prefabet” uczestniczyło już ok. 70 dzieci.

Andrzej Chmielowski, Prezes ROD "Prefabet" w Kolbuszowej

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio