Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Lekcja przyrody w ROD „Za Parkiem” w Pile - 07.07.2017

W czerwcu w ROD „Za Parkiem” w Pile na zaproszenie jego prezesa pojawiły się dzieci z klasy 2b ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Dzieci Polskich w Pile. Uczniowie przybyli do ogrodu w towarzystwie wychowawczyni Pani Małgorzaty Perkowskiej i dwójki  rodziców.

Dzieci przywitał Pan Prezes Zarządu ROD Czesław Wiśniewski, który rozpoczął pobyt dzieci na terenie ogrodu opowiadaniem o historii jego powstania, wspominając również o sukcesach, jakie odnosił ogród na szczeblu okręgowym i krajowym.

Następnie dzieci zostały zaproszone na pieszą wycieczkę po terenie ogrodu. Spacerując po ogrodowych alejkach i działkach dzieci odbyły lekcję przyrody, podczas której rozpoznawały znane im warzywa i owoce, zapoznały się z warunkami życia roślin, mogły wejść na teren działek i zobaczyć jak rosną warzywa, które kupują z rodzicami na targu lub w sklepie.

Po zdobyciu nowej wiedzy dotyczącej przyrody, dzieci udały się na teren ogrodowego placu zabaw. Ta część wyprawy przypadła bardzo dzieciom do gustu. Intensywnie korzystali z umieszczonych tam bezpiecznych sprzętów takich jak huśtawki, czy zjeżdżalnie. Zabawie towarzyszył gwar i wesoła atmosfera. Dzieci grały w gry zespołowe, co jeszcze bardziej zacieśnia wzajemne więzy.

W czasie, kiedy dzieci bawiły się na placu zabaw została dla nich i ich opiekunów przygotowana słodka przekąska i napoje.

Na zakończenie pobytu dzieci w ogrodzie Prezes Zarządu ROD podziękował wszystkim za przybycie i miło spędzony wspólnie czas. Dzieci również podziękowały za zaproszenie i umożliwienie poznania przyrody oraz rodzinnego ogrodu działkowego „Za Parkiem” w Pile, wręczając Prezesowi pamiątkowy dyplom z podziękowaniem oraz słodki upominek. Dzieci wraz z wychowawczynią oraz rodzicami zadowolone i w wesołych nastrojach wróciły do szkoły, bogatsze o nowe wrażenia zdobyte w ogrodzie.

Iga Dmitroca, OZ PZD Piła

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio