Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Prezes PZD z wizytą w Pleszewie - 05.07.2017

Prezes PZD Eugeniusz Kondracki złożył wizytę w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym im. ks. Kazimierza Niesiołowskiego w Pleszewie. W trakcie spotkania zasadzono jubileuszowe drzewko.

W dniu 1 lipca 2017 r. Eugeniusz Kondracki złożył wizytę w najstarszym w Pleszewie Rodzinnym Ogrodzie Działkowym. Jako, że Prezes PZD gościł w nim po raz pierwszy, była to dobra okazja do zwiedzenia ogrodu i zapoznania się z jego wieloletnim dorobkiem oraz historią. W ROD im. ks. Kazimierza Niesiołowskiego Eugeniusz Kondracki spotkał się z bardzo serdecznym przyjęciem ze strony zarządu ogrodu oraz licznie przybyłych działkowców. 

Dla podkreślenia tego wydarzenia dokonano uroczystego zasadzenia drzewka jubileuszowego. Jak zapisano w akcie erekcyjnym, który znalazł się wraz z miłorzębem japońskim w ziemi, jest to pomnik i symbol ogrodnictwa działkowego posadzony z okazji inauguracji obchodów 120-lecia ruchu ogrodnictwa działkowego na terenie Polski. Posadzenia drzewka dokonał osobiście Eugeniusz Kondracki, Prezes PZD wraz z osobami towarzyszącymi.

- Ogród jest bardzo ładny i dobrze prowadzony, a ludzie są tutaj zaangażowani. Macie piękny dom działkowca. Widać, że jest to stary ogród, szczególnie po tych pięknych tujach. Bardzo mi się u Was podoba – powiedział podczas uroczystości Prezes PZD. - Cieszymy się bardzo, że Prezes powiedział od serca, że mu się tu bardzo podoba. Jak się komuś gdzieś podoba, to się dąży do tego, żeby wrócić w to samo miejsce. Mamy nadzieję, że gościmy Pana po raz pierwszy, ale nie po raz ostatni – odpowiedział Jan Masztalerz, Prezes ROD im. ks. Kazimierza Niesiołowskiego w Pleszewie.

Posadzenie drzewka jubileuszowego w Pleszewie było ostatnim punktem uroczystości inaugurujących obchody 120-lecia ruchu ogrodnictwa działkowego, które odbyły 1 lipca w się w Wielkopolsce.

PG

 

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio