Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

X Jubileuszowy Pojedynek Rodzinnych Ogrodów Działkowych - 07.07.2017

Kolegium Prezesów Rodzinnych Ogrodów Działkowych, ROD im. Grodu Lecha i Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan zorganizowało w dniu 2 lipca 2017 r. X Jubileuszowy Pojedynek Sportowo – Rekreacyjny Rodzinnych Ogrodów Działkowych Miasta Gniezna i Powiatu o puchary Prezydenta Miasta Gniezna.

Drużyny walczyły także o Puchar Przechodni Tadeusza Tomaszewskiego – Przewodniczącego Rady Wielkopolskiego Zrzeszenia LZS w Poznaniu. W warunkach plenerowych i przy sprzyjającej pogodzie na ogrodzie działkowym przy ulicy Orcholskiej zmagało się 9 reprezentacji działkowych z terenu miasta i powiatu gnieźnieńskiego tj. ROD Gród Lecha, Piastów, Kopernik – Róża, Relax, 1000-lecia, Leszka Białego, Mieszka I, Świerczewskiego Witkowo, Ludowego Lotnictwa Polskiego Witkowo.

Zwycięzcy konkurencji sportowo-rekreacyjnych otrzymali pamiątkowe medale oraz upominki rzeczowe ufundowane przez Poseł do Parlamentu Europejskiego Krystynę Łybacką. W konkursie wiedzy zwycięzca otrzymał także statuetkę Zarządu Okręgu PZD w Poznaniu. W klasyfikacji zespołowej 6 zwycięskich ogrodów otrzymało okolicznościowe puchary Prezydenta Miasta Gniezna. Puchar Przechodni Tadeusza Tomaszewskiego wygrała drużyna ROD im. Świerczewskiego z Witkowa, który odebrał osobiście prezes Edmund Rybarczyk. To właśnie ten zespół w 2015 r. zdobył na własność puchar przechodni turnieju zwyciężając 3 lata pod rząd pojedynek i zgodnie z regulaminem stali się właścicielem tego trofeum.

Pojedynek rozegrano w bardzo miłej i towarzyskiej atmosferze przy słonecznej pogodzie, skocznej muzyce, kiełbaskach z grilla i zimnych napojach.

źródło: Stanisław Dolaciński

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio