Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Działkowcy z Krotoszyna w Arboretum Wosjławice - 05.07.2017

W dniu 1 lipca 2017 r. Rodzinny Ogród Działkowy „Przylesie” przy ul. Wiewiórowskiego w Krotoszynie zorganizował wycieczkę do Arboretum Wojsławice. Jest to ogród dendrologiczny na terenie Wojsławic w woj. dolnośląskim. Od roku 1988 filia Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Wrocławskiego.

Od samego początku ogród zachwycił działkowców. Różnorodność roślin, krzewów i drzew, niesamowite widoki - to wszystko sprawia, że zwiedzanie bardzo odpręża i pozwala jednocześnie na pozyskanie wielu pomysłów jak urządzić swój ogród. Odwiedzający mogli podziwiać największą w Europie kolekcję przepięknie kwitnących liliowców, wsłuchać się w śpiew ptaków, spróbować przepysznych czereśni i odpocząć przy stawach, obserwując dzikie kaczki oraz ryby.

Z punktu widokowego rozciągał się piękny widok, gdzie znajduje się horoskop botaniczny. W tajemniczym kręgu, wzorem dawnych plemion, zasadzono dwadzieścia trzy różne drzewa. Każdy człowiek wg Celtów ma swoje opiekuńcze drzewo, którego cechy są identyczne z cechami człowieka, np. życzliwość, pesymizm czy wrażliwość. Działkowcy z Krotoszyna również szukali swoich drzew opiekuńczych. Podczas spaceru krętymi alejkami wśród strumyków i oczek wodnych mogli zobaczyć niesamowicie dużo gatunków i odmian roślin. Wszystkie posiadają etykiety informacyjne, a unikaty specjalne tablice opisowe.

Widać tu na każdym kroku ogrom pracy przy urządzaniu i pielęgnowaniu całego terenu. Genialna kolekcja tworzona przez ludzi z pasją i wielkim zaangażowaniem. Wszyscy uczestnicy wycieczki skorzystali z możliwości zrobienia zakupów w punktach sprzedaży. Autokar roślinnością był wypełniony po brzegi.

- Nie da się opowiedzieć, to miejsce koniecznie trzeba osobiście zobaczyć. Bajkowy i zaczarowany ogród. Miejsce spokojne, urokliwe i dające pozytywną energię. Cudownie spędzony czas na łonie natury. Chętnie wrócimy tam jeszcze raz – napisali działkowcy po wycieczce.

 

Kamilla Karolczak, ROD „Przylesie” w Krotoszynie

 

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio